Hat színházi bemutatóval készül a következő évadra a Vörösmarty Színház

 A Vörösmarty Színház megújult bérletválasztékából a néző pénztárcája és ízlése szerint választhat: eldöntheti, hogy három, négy vagy öt nagyszínházi produkciót tekint meg szívesen. A bővített palettán az Arany, Ezüst, Bronz bérletek inkább a felnőtteknek, az Alma Mater, Fabula és Beavató bérletek előadásai pedig a fiataloknak, gyermekeknek szólnak. A Vörösmarty Színház 2009 szeptemberétől csatlakozva a belvárosi kereskedők összefogásához, Õsfehérvár kártyaelfogadó hely lesz. SZÍNHÁZMÛSOR A CIKKBEN TALÁLHATÓ!
2009.05.22. 07:23 |
  A Vörösmarty Színház a 2009/2010-es évadra hat saját nagyszínházi bemutatóval készül. A teátrum az életről mesél: a műfaji sokszínűség jegyében válogatott darabok szerelmes, mókás vagy éppen ironikus történeteinek valósága a színház varázsával élve szórakoztat.
 
 A Vörösmarty Színház megújult bérletválasztékából a néző pénztárcája és ízlése szerint választhat: eldöntheti, hogy három, négy vagy öt nagyszínházi produkciót tekint meg szívesen. A bővített palettán az Arany, Ezüst, Bronz bérletek inkább a felnőtteknek, az Alma Mater, Fabula és Beavató bérletek előadásai pedig a fiataloknak, gyermekeknek szólnak. Kiemelt a Premier bérlet, illetve a Bársonyszék, mely a színház támogatói számára fenntartott, zártkörű bérlet.
 
 Újdonság a két kamarabérlet: a Stúdió Színpadon és a Pelikán Kamaraszínházban a nézők a színészi játék közelségében megmártózhatnak az előadás bensőséges, intim atmoszférájában.
 
 A Vörösmarty Színház 2009 szeptemberétől csatlakozva a belvárosi kereskedők összefogásához, Õsfehérvár kártyaelfogadó hely lesz. A kártyatulajdonosok részére a teátrum jegyvásárlás esetén 10% kedvezményt biztosít. Június második felétől a készpénz mellett pedig bankkártyával is fizethetnek a nézők.
 

Kultúra

  1. Együtt a Koronáért!

    Nemzetközi néptáncfesztivál, tudományos konferencia, katona- és fúvószenekari találkozók, Öreghegyi Mulatság, Kertmozi, könnyűzenei koncertek, hagyományőrző programok, Koronázási Ünnepi Játékok és a Lovagok Napja - számtalan program várta a Székesfehérvári Királyi Napok résztvevőit az elmúlt tíz napban. Az összművészeti fesztivált vasárnap este az Együtt a Koronáért gálaműsor zárta.

    2026.08.24.
  2. XVI. Zenélő Kultúr Udvar

    Az Oskola utca 10. szám alatti, a Városi Képtár – Deák Gyűjteménynek is otthont adó belvárosi lakóház udvara adott otthon a Zenélő Kultúr Udvar programnak. A Fehérvári Polgárok Egyesülete immár XVI. alkalommal szervezte meg ezt a színekben és dallamokban gazdag rendezvényt, amelynek során a színpadon zenészek, énekesek, színjátszók váltották egymást, változatos műsort kínálva a közönségnek.

    2026.08.22.
  3. Kenyérszentelés Kisfaludon

    A kenyér az élet, a munka és az összetartozás jelképeként került a középpontba a kisfaludi ünnepségen. Szent István napján a közösség együtt emlékezett az államalapítóra, miközben az új kenyér megáldásával a hagyományok előtt is tisztelegtek.

    2026.08.21.
  4. Kodály Zoltán: Háry János

    Nemzeti ünnepünkön a Zichy liget nagyszínpadán mutatták be Kodály Zoltán: Háry János daljátékát. Az örökbecsű mű Szikora János rendezésében, koncertszerű előadásában, a szimfonikus zenekar közreműködésével került színre.

    2026.08.21.