-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Hat csapat mérkőzött meg a Szent László vetélkedő döntőjében
A Szent László vetélkedő döntőjét rendezték meg csütörtökön a Hiemer-házban. A Szent László életével, korával és két legfontosabb városával, Fehérvárral és Nagyváraddal foglalkozó megmérettetésen a finalista csapatok mellett népes szurkolótábor is részt vett, végig bíztatva a versenyzőket. A vetélkedőt végül a Vízipók nyerte, a második helyezett Rozmaring és a harmadik Vízügy 1. előtt.
2014.09.25. 11:44 |
A Szent László vetélkedő döntőjét rendezték meg csütörtökön a Hiemer-házban. A Szent László életével, korával és két legfontosabb városával, Fehérvárral és Nagyváraddal foglalkozó megmérettetésen a finalista csapatok mellett népes szurkolótábor is részt vett, végig bíztatva a versenyzőket. A vetélkedőt az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület hirdette meg, a tavalyi Szent István Emlékévben megrendezett verseny sikerén felbuzdulva. A vetélkedőt végül a Vízipók nyerte, a második helyezett Rozmaring és a harmadik Vízügy 1. előtt.
A döntő előtt Csetényi Attiláné elnök köszöntötte a résztvevőket, kiemleve, hogy aktív, felkészült közösséget alkotnak a fehérvári nyugdíjasok, akik a történelmi múlt megismerésével nemcsak a szellemi frisseségük megőrzéséért tesznek sokat, hanem a generációk közötti kapcsolat erősítéséért is, hiszen bizonyára megosztják majd unokáikkal a versenyen szerzett tudásukat, élményeiket. Elmondta, hogy a tavalyi évben megrendezett Szent István vetélkedő sikerén felbuzdulva hirdették meg az idei versenyt, amelynek témája Szent László élete, kora és két legfontosabb városa: Székesfehérvár és Nagyvárad.
A vetélkedő kérései között szerepeltek a Szent István Emlékév székesfehérvári eseményei, valamint Ady Endre élete, kapcsolatai és Nagyváradi kötődései is. A májusi elődöntőn 13 csapat mérkőzött meg, közülük 6 csapat jutott a csütörtöki döntőbe. A zsűriben helyet kapott Mózessy Gergely levéltáros, püspöki gyűjteményigazgató és Dr. Csurgai Horváth József, a Városi Levéltár igazgatója is.
A döntőbe jutott csapatok közül kettő a Vízügyi Klubhoz (Vízipók és Vízügy 1. csapat), kettő pedig az Öreghegyi Klubhoz (Rozmaring és Õszirózsa csapat) tartozott, valamint a Postás Klub Szidónia csapata és a Kisfaludi Klub Örökifjak csapata is képviseltette magát a fináléban.
A vetélkedőt végül a Vízipók nyerte, a második helyezett Rozmaring és a harmadik Vízügy 1. előtt. A negyedik helyet az Õsirózsa szerezte meg, az ötödik helyen az Örökifjak, a hatodikon a Szidónia csapata végzett.



