-
Fivérek a Díszudvaron
A Székesfehérvári Királyi Napokon péntek este tartották a Fivérek című darab nyilvános főpróbáját. A Matuz János által írt és rendezett, a Szent István uralkodását követő évtizedekről, trónviszályokról szóló előadást az eső miatt félbe kellett szakítani. A Szent Imre Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda Szignum Műhelyének diákszínjátszói a kényszerű szünet után, nehezített körülmények között, de befejezték az előadást.
2026.08.22. -
A Háry János koncertszerű előadásával zárult az augusztus 20-i nemzeti ünnep
A Háry János című Kodály Zoltán-daljáték koncertszerű előadásával zárultak az államalapítás ünnepének tiszteletére rendezett programok Székesfehérváron. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar, a közreműködő neves előadóművészek és városi kórusok tagjaiból álló összkar nagyszabású közös produkcióját telt házas közönség kísérte figyelemmel augusztus huszadikának estéjén a Zichy-színpadon.
2026.08.21. -
Kenyérszentelés Kisfaludon
A kenyér az élet, a munka és az összetartozás jelképeként került a középpontba a kisfaludi ünnepségen. Szent István napján a közösség együtt emlékezett az államalapítóra, miközben az új kenyér megáldásával a hagyományok előtt is tisztelegtek.
2026.08.21. -
Kodály Zoltán: Háry János
Nemzeti ünnepünkön a Zichy liget nagyszínpadán mutatták be Kodály Zoltán: Háry János daljátékát. Az örökbecsű mű Szikora János rendezésében, koncertszerű előadásában, a szimfonikus zenekar közreműködésével került színre.
2026.08.21.
Hat csapat mérkőzik meg a Szent László vetélkedő döntőjében
Szent László életével, korával és két legfontosabb városával, Fehérvárral és Nagyváraddal foglalkozik az a vetélkedő, amelyet az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület hirdetett meg. A döntőre szeptember 25-én 9 órától kerül sor a Hiemer-ház báltermében. Csetényi Attiláné elnök elmondta, hogy a májusban rendezett elődöntőn 13 csapat vett részt, a döntőbe hat csapat jutott tovább.
2014.09.23. 10:15 |
Szent László életével, korával és két legfontosabb városával, Fehérvárral és Nagyváraddal foglalkozik az a vetélkedő, amelyet az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület hirdetett meg. A döntőre szeptember 25-én 9 órától kerül sor a Hiemer-ház báltermében. Csetényi Attiláné elnök elmondta, hogy a májusban rendezett elődöntőn 13 csapat vett részt, a döntőbe hat csapat jutott tovább.

A tavalyi évben megrendezett Szent István vetélkedő sikerén felbuzdulva ismét vetélkedőt hirdetett az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület. A téma Szent László élete, kora és két legfontosabb városa: Székesfehérvár és Nagyvárad. Csetényi Attiláné, az ARNYE elnöke elmondta, hogy a meghatározott témán kívül foglalkoznak még a Szent István Emlékév székesfehérvári eseményeivel, valamint Ady Endre életével, kapcsolataival is a Nagyváradi szál kapcsán. A májusi elődöntőn 13 csapat vett részt, közülük 6 csapat jutott a döntőbe, magabiztos teljesítménnyel, ugyanis a továbbjutók átlagteljesítménye elérte a 79%-ot.

Amikor a nyugdíjasok elhatározták a Szent László vetélkedő megrendezését, még bennük él a 2013-ban, Szent István király életét feldolgozó erőpróba eredményessége és sikere. – hangsúlyozta Fejes Rudolf, az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület titkára. Elmondta: a májusi elődöntőn a csapatoknak 65 kérdésből álló feladatalapot kellett megoldaniuk. A feladatok között épületek felismerése és Ady-versek pontos kiegészítése is szerepel majd. A döntőbe jutott csapatok közül kettő a Vízügyi Klubhoz (Vízipók és Vízügy 1. csapat), kettő pedig az Öreghegyi Klubhoz (Rozmaring és Õszirózsa csapat) tartozik, valamint a Postás Klub Szidónia csapata és a Kisfaludi Klub Örökifjak csapata is képviselteti magát a fináléban.
Csurgai Horváth József, a Városi Levéltár igazgatója kiemelte, hogy a Szent István vetélkedőhöz hasonlóan a Szent László vetélkedő is színvonalas és nehéz verseny, amely nemcsak a szépkorúak szellemi frisseségének megőrzését szolgálja, hanem a generációk közötti kapcsolat erősítését is, hiszen bizonyára megosztják majd unokáikkal a versenyen szerzett tudásukat, élményeiket.