-
Áramszünet a Búrtelepen
Hálózatkarbantartás, illetve villanyoszlop cseréje miatt lesz áramszünet június 29-én a Búrtelepen, valamint az Almássy-telepen és a környező utcákban – adta ki az erről szóló közleményt az áramszolgáltató.
2026.06.26. -
Benelegszik nyáron a radiátor?
Amennyiben a távfűtéssel ellátott lakásokban a nyári hónapok során átmenetileg felmelegednek afűtőtestek, az nem a fűtési szezon idő előtti kezdetét jelenti nem is próbafűtést végez a szolgáltató.A jelenség oka általában az épület fűtési rendszerén végzett karbantartási vagy felújítási munka,amely során a rendszert leürítik, majd a munkálatok befejezése után újratöltik.
2026.06.26. -
Elmarad a meleg miatt a Vakációindító
A közönség és a munkatársak biztonsága érdekében, a szombat nulla órától életbe lépő harmadfokú hőségriasztásra és a várható rendkívüli hőségre való tekintettel a szombatra meghirdetett Vakációindító Szárazréten rendezvény elmarad.
2026.06.26. -
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25.
Hárommillió forint támogatás odaítéléséről döntött a Városkörnyéki Bizottság
A Városházán tartotta ülését a Városkörnyéki Bizottság. A 26 település polgármestereiből álló testület Warvasovszky Tihamér elnökletével 3 millió forint kamatmentes hitel odaítéléséről döntött. A két évtizede működő Városkörnyéki Bizottság a tagtelepülések befizetéseiből létrehozott Városkörnyéki Alapból támogatja rendszeresen a települések közösségi igényeket szolgáló beruházásait, fejlesztéseit.
A Városházán tartotta ülését a Városkörnyéki Bizottság. A 26 település polgármestereiből álló testület Warvasovszky Tihamér elnökletével 3 millió forint kamatmentes hitel odaítéléséről döntött. A két évtizede működő Városkörnyéki Bizottság a tagtelepülések befizetéseiből létrehozott Városkörnyéki Alapból támogatja rendszeresen a települések közösségi igényeket szolgáló beruházásait, fejlesztéseit.
A mai bizottsági ülésen több kérelmet tárgyalt a testület. Ezek közül Mezőszentgyörgy község részére egyhangúlag megszavazták a tagok hárommillió forintos hitelkérelmet útjavításra, a többi beérkezett igény elbírálását pedig a Bizottság júniusi ülésére halasztották. Addigra elkészül az a kistérségi központi orvosi ügyelet kialakítására vonatkozó javaslat, amelyben Székesfehérvár és 16 környező település tervezi egy központi orvosi ügyelet létrehozását közösen. Ennek a beruházási költségigénynek az ismeretében döntenek majd az önkormányzatok arról, hogy a közös feladat megvalósítására, vagy egyedi kérelmekre fordítják a Városkörnyéki Alapban idén rendelkezésre álló forrásokat. (Mezőszentgyörgy nem kapcsolódik be a központi orvosi ügyeletbe, a község kérelmét ezért bírálták el már ma a tagok.) A rendelkezésre álló keretet, ami idén várhatóan 29 millió forint, a Bizottsági üléseken a tagok, azaz a települések polgármesterei osztják fel a beérkezett igények alapján.
A Székesfehérvár irányításával működő testülettől minden tagtelepülés kaphat támogatást kamatmentes hitel formájában, amit három év alatt kell visszafizetni. Székesfehérvár célja, hogy a környező kistelepülések fejlődését segítse, ezért támogatási igénnyel soha nem lép fel.