-
Székesfehérvár, koronázó város
Az Országalma, a Bory-vár, az egykori koronázótemplom, a Szent Korona, de Kati néni derűt árasztó szobra is látható azokon a kedves alkotásokon, amelyeket a Maroshegyi Óvoda pályázatára küldtek be az óvodások, illetve a családok. A díjátadót szerdán tartották az óvodában.
2026.04.22. -
Egy nap Haydnnal
Haydn műveivel zárul a PartiTúra ifjúsági hangversenysorozat idei évada. Április 27-én, hétfőn egy, április 29-én, szerdán három időpontban hallhatók az Esterházy-család szolgálatában álló udvari zeneszerző „Napszak” szimfóniái az Alba Regia Szimfonikus Zenekar előadásában. A karmester Dénes-Worowski Marcell lesz.
2026.04.22. -
A Rác utca rejtelmei
Ismét várostörténeti sétát szervezett a Siklósi Gyula Várostörténeti Kutatóközpont. Az érdeklődők a Rác utcát ismerhették meg, amelynek helyreállításáért a város Europa Nostra-díjat kapott.
2026.04.22. -
Nemzetközi jazzélmény Fehérváron
Különleges improvizatív jazzesttel várta a közönséget a Christian Marien Quartett Székesfehérváron, ahol legújabb albumukat mutatták be. A koncert nemcsak zenei határokat feszegetett, hanem egy nemzetközi turné egyik állomásaként is izgalmas betekintést adott a kortárs európai jazz világába.
2026.04.22.
Három alkalommal találkoznak az örömfestők a Belvárosban
A nyáron három alkalommal lesz lehetősége az alkotóknak Székesfehérvár belvárosában, hogy kedvükre fessenek a nézelődők szeme láttára. Elsőként július 3-án pénteken 18 órakor várják az örömfestőket a Kossuth utcába, az Árpád Fürdő elé, majd július 8-án 15 órától az Oskola u. 10. számú ház udvarán rendezik meg az eseményt, ahol a Fehérvári Polgárok Egyesülete szervezésében, Zenélő Kultúr Udvar lesz. Az utolsó alkalom augusztus 15-én lesz.
2015.07.03. 08:14 |
A nyáron három alkalommal lesz lehetősége az alkotóknak Székesfehérvár belvárosában, hogy kedvükre fessenek a nézelődők szeme láttára. Elsőként július 3-án pénteken 18 órakor várják az örömfestőket a Kossuth utcába, az Árpád Fürdő elé, majd július 8-án 15 órától az Oskola u. 10. számú ház udvarán rendezik meg az eseményt, ahol a Fehérvári Polgárok Egyesülete szervezésében, Zenélő Kultúr Udvar lesz.

Július 3-án az Árpád Fürdő előtt nincs ajánlott téma, az örömfestők saját ötlet alapján, szabadon dolgozhatnak. Július 8-án nézelődésre hívnak bárkit Székesfehérváránlott belvárosába az Oskola u. 10. számú ház udvarához ahol a Fehérvári Polgárok Egyesülete szervezésében Zenélő Kultúr Udvar lesz. Az örömfestők utoljára augusztus 15-én szombaton, 9.30. órakor találkozhatnak a Tourinform iroda előtt, a Fekvőharangnál, ahol az ajánlott téma a Királyi Napokhoz kapcsolódóan "Könyves Kálmán kedvenc virágai".