-
Vigyázat csalók!
Az utóbbi időszak tapasztalatai alapján a csalók továbbra is próbálkoznak, itt Fejérben is, ezért különösen fontos a tudatos és körültekintő internetes vásárlás és befeketetés, hogy az ünnepi forgatagban senki ne váljon áldozattá.
2025.12.02. -
Illegális autóbontók
Vádat emelt a Székesfehérvári Járási Ügyészség azzal a négy férfival szemben, akik engedély nélkül bontottak autókat és egyikük tárolta az alkatrészeket ingatlanán. Állampolgári bejelentés alapján a rendőrök a helyszínen leplezték le őket.
2025.12.01. -
Adventi Bűnmegelőzési Pont
A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési szakemberei az adventi időszakban személyes tanácsadás keretein belül várják a lakosokat Székesfehérvár belvárosába, hogy ezzel hívják fel a figyelmet az év végi ünnepekkel kapcsolatos veszélyekre és az áldozattá válás elkerülésének lehetőségeire.
2025.11.28. -
Tanácsok a tűzoltóktól adventre
Vasárnap megkezdődik az adventi időszak, meggyújtjuk az első gyertyát az adventi koszorún. Egyre több helyen felkerülnek a karácsonyi fények is, sőt, sokan már november végén, december elején karácsonyfát állítanak. Annak érdekében, hogy az adventi ünnepkör ne végződjön tragédiával, előzzük meg az ilyenkor jellemző lakástüzeket.
2025.11.26.
Hárman haltak mega héten a megye útjain közlekedési balesetben
Fejér megye közútjain az elmúlt héten összesen 21 személyi sérüléses közlekedési baleset történt, melyben összesen 35 fő sérült meg, közülük hárman életüket vesztették. A legfőbb baleseti ok az elsőbbség meg nem adása volt, de gyakori volt a figyelmetlenség és a relatív gyorshajtás is. A baleseti okok között az első helyen az elsőbbség meg nem adása áll, hét ilyen balesetnél helyszíneltek a héten a rendőrök. Figyelmetlenségből kifolyólag hat, relatív gyorshajtás miatt – amikor a gépkocsivezetők nem az út- és látási viszonyoknak megfelelően közlekedtek – öt baleset történt. Szabálytalan előzés miatt két baleset következett be.
2006.12.17. 10:40 |
Fejér megye közútjain az elmúlt héten összesen 21 személyi sérüléses közlekedési baleset történt, melyben összesen 35 fő sérült meg, közülük hárman életüket vesztették. A legfőbb baleseti ok az elsőbbség meg nem adása volt, de gyakori volt a figyelmetlenség és a relatív gyorshajtás is.A 21 személyi sérüléses balesetből 3 volt halálos, 10 súlyos, míg 8 könnyű kimenetelű. A 35 sérült közül három életét vesztette, 12 nyolc napon túli, míg 20 nyolc napon belüli sérülést szenvedett.
A baleseti okok között az első helyen az elsőbbség meg nem adása áll, hét ilyen balesetnél helyszíneltek a héten a rendőrök. Figyelmetlenségből kifolyólag hat, relatív gyorshajtás miatt – amikor a gépkocsivezetők nem az út- és látási viszonyoknak megfelelően közlekedtek – öt baleset történt. Szabálytalan előzés miatt két baleset következett be.
A héten sok volt a gyalogosgázolás - szám szerint hat -, és történt egy lófogatos baleset is.
A balesetek időbeli megoszlásáról megállapítható, hogy a legtöbb baleset a délelőtti és a délutáni órákban történt. Mind a két napszakban hat-hat balesetet regisztráltunk. Este öt, reggel három, míg éjszaka egy baleset történt.
A baleset okozói között mindössze egy sofőr volt ittas. Õt enyhén ittasnak minősítette az orvos a klinikai tünetek alapján.
Ezen kívül Fejér megye rendőrei összesen 16 ittas járművezetővel szemben intézkedtek. Közülük kilencen nyilatkozaton ismerték el alkoholfogyasztásukat, míg ötöt enyhén, kettőt közepesen ittasnak minősített az orvos a klinikai tünetek alapján.
A következő napokban reggelenként – jelentős csapadék nélkül, egyre tartósabb ködfoltokkal – gyenge fagy várható. Viharos széllökésekkel, hózáporokkal hidegfront valószínű.
A környéken több helyen forgalomlassító demonstrációt tartanak. Egyik helyszín a 6-os főút rácalmási térsége, a másik Székesfehérvár határában a 81-es főút, de Veszprém fele Várpalotánál is hatalmas sor alakul ki napközben az út szélén álló autók miatt. Mindegyik helyszínen rendőrök irányítják a forgalmat. Kérjük, óvatosan közelítsék meg a helyszíneket!
A hétvégén és a jövő héten is vegyék figyelembe a közlekedés során a megváltozott út és látási viszonyokat! Körültekintően vezessenek, és ne feledjék a korlátozott látási viszonyok között nő a reakcióidő!
Balesetmentes közlekedést!
