-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Harmadik alkalommal rendezik meg a Fehérvári Versünnepet
Harmadik alkalommal versenghetnek egymással az irodalom- kedvelő fiatalok: a Fehérvár Médiacentrum a Székesfehérvári Egyházmegyével, Székesfehérvár Önkormányzatával és a Szent István Művelődési Házzal együttműködve ismét Fehérvári Versünnepet szervez. A III. Fehérvári Versünnep zsűrijének elnöke ezúttal is Kubik Anna Kossuth-díjas és Jászai Mari-díjas, Érdemes Művész. A programsorozat fővédnöke Spányi Antal megyés püspök, valamint dr. Cser-Palkovics András polgármester.
2012.01.24. 14:53 |
Harmadik alkalommal versenghetnek egymással az irodalomkedvelő fiatalok: a Fehérvár Médiacentrum a Székesfehérvári Egyházmegyével, Székesfehérvár Önkormányzatával és a Szent István Művelődési Házzal együttműködve ismét Fehérvári Versünnepet szervez. A III. Fehérvári Versünnep zsűrijének elnöke ezúttal is Kubik Anna Kossuth-díjas és Jászai Mari-díjas, Érdemes Művész. A programsorozat fővédnöke Spányi Antal megyés püspök, valamint dr. Cser-Palkovics András polgármester.
A III. Fehérvári Versünnep folytatja az elmúlt évek hagyományát, de számos új elemmel is gazdagodik. A helyszín ezúttal is a Szent István Művelődési Ház lesz, ám a versek mellett ebben az esztendőben prózával is lehet jelentkezni. A versenyben azok a 9-13. osztályos fiatalok vehetnek részt, akik székesfehérvári középfokú oktatási intézményben, vagy a Székesfehérvári Egyházmegye valamely egyházi középfokú oktatási intézményében tanulnak. A megmérettetésen azok is indulhatnak, akik más település középfokú oktatási intézményének 9-13. évfolyamos tanulói, de székesfehérvári állandó lakóhellyel rendelkeznek. A 2012. február 20-ig tartó jelentkezés részletes feltételeit, valamint a versennyel kapcsolatos legfontosabb információkat a verseny honlapján találják az érdeklődők. A verseny két fordulóból – válogatók, döntő – áll, és 2012. április 14-ig tart, ekkor lesz a finálé. A válogatókra 2012. március 3-án és 10-én kerül sor.

Dr. Cser-Palkovics András polgármester arról beszélt a programindító sajtótájékoztatón, hogy a Fehérvári Versünnep olyan tehetségeknek ad lehetőséget, hogy megmutassák tehetségüket, akik szeretik és értik is a magyar kultúrát. Köszönetet mondott a Fehérvár Médiacentrumnak a szervezésért. A zsűrivel kapcsolatban kiemelte, hogy bízik abban, hogy Kubik Anna nem csak a versünnep zsűrijének elnöke, hanem hamarosan a Vörösmarty Színház társulatának a tagja is lesz. Megköszönte továbbá Tóth Auguszta színművésznek, Varga Sándor és Nagy Zoltán Péter újságíróknak, illetve Tóth Tamás atyának, hogy elvállalták a zsűrizés nehéz feladatát.
Spányi Antal megyéspüspök örömét fejezte ki a verseny kapcsán. Mint mondta ezzel „egy olyan folyamatot indítunk el, mely folyamatosan évről-évre visszatérő lesz. Az egyházmegye pedig örömmel vesz részt a rendezvény szervezésében. Sokat panaszkodunk a bulvár médiára, hogy egysíkúvá tesz és furcsa értékrend szerint formál. Ha az ember módot talál és segítséget arra, hogy önmagában kialakítsa a versek megértésének igényét, akkor egészen biztos, hogy ezzel maga szívét, lelkét gyarapítja. Máshogy tudjuk ennek ismeretében megélni a világot.”
Tóth Melitta az első Fehérvári Versünnep győztese szerint az egyik legjobb döntés jelentkezni a versünnepre, hiszen pozitív változásokat hoz az életben. Mint mondta „nagyon sokszor eszembe jutnak azok a tanácsok, amit két éve kaptam a zsűritől.”
A III. Fehérvári Versünnep zsűrijének elnöke ezúttal is Kubik Anna Kossuth-díjas és Jászai Mari-díjas, Érdemes Művész lesz. Mellette Tóth Auguszta színművész, a Vörösmarty Színház tagja, Varga Sándor újságíró, Nagy Zoltán Péter, a FehérVár hetilap felelős szerkesztője, valamint a Székesfehérvári Egyházmegye képviseletében Tóth Tamás esperes plébános kíséri figyelemmel a fiatalok előadásait és dönt a döntőbe jutókról, valamint a végleges sorrendről.
