-
Csőtörés Öreghegyen - késő éjszakára áll helyre mindenhol a szolgáltatás
A Fejérvíz tájékoztatja az érintett felhasználóinkat, hogy munkatársaik hibaelhárítási munkát végeznek Székesfehérváron a Farkasdi utcában 2026.01.30-án 16:45 órától. A Fejérvíz lehatárolta a problémát, Öreghegy vízhálózatának jelentős részén hamarosan helyreáll a vízellátás. A hiba elhárításáig tartósabb vízhiány a Farkasdi és Gyetvai utcákban, valamint a Zsolnai út víztoronynál lévő, mellékutcai részén várható. Az érintett utcákban a szolgáltatás várhatóan a késő éjszakai órákra helyre fog állni.
2026.01.30. -
Útburkolat-javítás miatt lezárás lesz a Madách Imre utcában február 3-án és 4-én
Útburkolat-javítási munkálatok miatt február 3-án, kedden 8 órától február 4-én, szerdán 16 óráig lezárják a Madách Imre utca Rendelőintézet irányába vezető ágát a Hunyadi utcai csatlakozás előtt. Az útzár ideje alatt forgalmirend-változásra kell számítani a környező utcákban, valamint módosul több autóbuszjárat útvonala is.
2026.01.29. -
Kötelező a maszkviselés!
Közösségi oldalára feltöltött üzenetben hívja fel a figyelmet a kórház, hogy az egészségügyi intézmény területén nem pusztán ajánlott, kötelező maszkot viselni. Az intézkedés 2025. december 12-től lépett életbe a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház székhelyén és valamennyi telephelyén és visszavonásig érvényes.
2026.01.28. -
Meghibásodtak a jelzőlámpák
A közlekedési lámpák meghibásodása miatt nem működnek a jelzőlámpák a Szent Flórián körút – Aszalvölgyi út kereszteződésében. A Magyar Közút Nonprofit Zrt. Fejér Vármegyei Igazgatósága a január 29-én, csütörtökön kezdődő javításig a közlekedők türelmét és megértését kéri.
2026.01.27.
Harmadfokú hőségriasztást rendeltek el hétfőn 0 órától
A város polgármestere mindenkit arra kér, hogy figyeljünk egymásra, kiemelten a környezetünkben élő idős emberekre, valamint vigyázzunk a háziállatainkra is. A részletes tájékoztató az alábbiakban olvasható:
Az Országos Tisztifőorvos 2022. június 27. (hétfő) 00.00 órától 2022. június 30. (csütörtök) 24.00 óráig harmadfokú hőségriasztást adott ki.
A hőhullám élettani hatásai: a hő stresszt, napszúrást és hőgutát okoz. Kérem a lakosságot, különösen a betegeket, a 0-14 éves korú gyermekeket és az idősebb korosztályt, hogy kerüljék a szabadban tartózkodást és dolgozást, illetve tartózkodjanak minél többet árnyékban vagy hűvös/klimatizált helyiségben a további információig.
A hőhullám hatásainak csökkentése érdekében az alábbi intézkedéseket tettük: egészségvédelmi ajánlások közzététele, villamos áramszolgáltatás és ivóvízellátás zavartalanságának biztosítása, közkutak működésének biztosítása Székesfehérvár területén.
Székesfehérváron számos közkút működik, amelyek lehetőséget adnak az ivóvíz-vételre, azaz bárki számára használhatóak a kánikulában. Ezek listája ITT található!
A tűzcsapokra is felszerelték az azokat ivásra alkalmassá tevő szerkezeteket, így az alábbi helyszíneken is frissítő vízhez tudnak jutni a fehérváriak:
- Béke tér, Vasútállomás (autóbuszkijáratnál)
- Prohászka O. utca - Kaszap I. utca sarok
- Petőfi S. utca - Kossuth L. utca sarok
- Várkörút - Watthay utca sarok (Brunszvik óvodánál)
- Piac tér - Liszt F. utca sarok
A bárki által igénybe vehető klimatizált, illetőleg hűvös helyiségek:
- Alba Plaza, (minden nap nyitva tartási időben, hétfő-kedd-szerda-csütörtök:
7.00-21.00, péntek-szombat 7.00-23.00, vasárnap 7.00-21.00)
- autóbusz-pályaudvar váróterem
- Fehér Palota (minden nap nyitva tartási időben: 6.00-22.00)
Felhívom a munkáltatókat, hogy a munkavállalók hőterhelésének csökkentése érdekében a szükséges intézkedéseket haladéktalanul tegyék meg.
Kérem, hogy az elrendelt intézkedéseken túl az ajánlásokat feltétlenül tartsák be egészségük védelme érdekében!
A várható változásokról a város honlapján keresztül haladéktalanul tájékoztatjuk a Tisztelt Lakosságot!
dr. Cser-Palkovics András polgármester