-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Hálaadás az első magyar szentcsalád közbenjárását kérve
Ünnepi szentmise keretében ajánlják a székesfehérvári egyházmegye családjait és minden magyar családot a Magyar Szent Család védelmébe, november 9-én, szombaton 10 órakor a fehérvári székesegyházban. A szentmise főcelebránsa Alberto Bottari de Castello Magyarország apostoli nunciusa lesz. A mise után a Szent István Művelődési Házban a székesfehérvári Szent Imre Iskola műsora után előadás lesz a családokról.
2013.11.07. 06:52 |
Ünnepi szentmise keretében ajánlják a székesfehérvári egyházmegye családjait és minden magyar családot a Magyar Szent Család védelmébe, november 9-én, szombaton 10 órakor a fehérvári székesegyházban. A szentmise főcelebránsa Alberto Bottari de Castello Magyarország apostoli nunciusa lesz.
Spányi Antal megyés püspök az egyházközségek családjainak képviselői jelenlétében, Szent István, Boldog Gizella és Szent Imre ereklyéi előtt a magyar Szent Család oltalmába ajánlja a családokat. A megyés főpásztor az elmúlt esztendőben hívta meg először a plébániaközösségekből delegált családokat, hogy képviseljék egyházközségük családjait, imádkozzanak a szentek ereklyéi előtt. A szentmisén jelen lesznek az oktatási intézmények küldöttei is.
A mise után a Szent István Művelődési Házban a székesfehérvári Szent Imre Iskola rövid köszöntő műsora után előadás lesz a családokról.
Székesfehérváron őrzik 1777 óta Szent István fejereklyéjét, fiának Szent Imre ujjának csontereklyéje pedig 1930-ban került az egykori magyar királyi székhelyre. Szent István hitvese, Boldog Gizella csontereklyéjét 2011-ben, a Családok Éve alkalmából ajándékozta a passaui püspök a székesfehérvári egyházmegyének. A hajdani koronázó városban így ereklyéikben újra egyesült az első magyar szent család, amelyet minden évben november 13-ához, az összes magyar szent és boldog emléknapjához kapcsolódóan ünnepelnek a székesfehérvári egyházmegyében.