-
A bukósisak életet menthet!
Egy csütörtök délutáni, Tóvárosi lakónegyedben történt rolleres baleset kapcsán hívja fel a figyelmet a rendőrség a bukósisak fontosságára, mely életet menthet.
2026.06.26. -
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19.
Gyújtogató után nyomoz a rendőrség
Szándékos gyújtogatás gyanúja miatt indított nyomozást a rendőrség a székesfehérvári skanzentűz ügyében. A lángok szerdán délután csaptak fel a Fejér megyei nagyvárosban, s a tűzben leégett a rácvárosi skanzen egyik nádfedeles, műemlék épülete. A tűzoltók rövid idő alatt megfékezték a lángokat, ám addigra a tető teljesen megsemmisült, és a gerendák egy része is károsodott. A szakértői vizsgálat első megállapításai szerint nem zárható ki a szándékosság, a rendőrség ezért gyújtogatás gyanúja miatt indított nyomozást.

Foto: Székesfehérvári Tűzoltóság