-
Ne dőljön be a csalóknak! - bank soha nem kér telefonon átutalást
Egy székesfehérvári nőt hívtak fel magukat rendőrnek, majd banki ügyintézőnek kiadó csalók. Azt közölték vele, hogy a számláján visszaélés történt, és az „adathalászok” figyelik a tranzakciókat. Arra vették rá, hogy a számláján lévő összeget egy „biztonságos” számlára utalja át. Ilyet soha NE tegyen, mert bank, rendőrség vagy más hatóság semmilyen okból nem kér telefonon átutalást!
2026.03.03. -
Garázdaság miatt keresik
A székesfehérvári rendőrök az állampolgárok segítségét kérik a képen látható férfi előkerítésében. A gyanúsított bántalmazott valakit a Várkörúton annyira, hogy az megsérült.
2026.02.27. -
Tolvajt keresnek a rendőrök
A székesfehérvári rendőrök az állampolgárok segítségét kérik, mert keresik a képen látható férfit. A gyanú szerint a férfi egy fehérvári áruházból az egyik vásárló pénztárcát ellopta.
2026.02.27. -
KRESZ-oktatás az iskolákban
Kísérleti jelleggel három székesfehérvári általános iskolában indult el a Biztonságos Közlekedés Alapjai program, melynek célja, hogy a KRESZ-oktatáshoz szükséges, játékos eszközök segítségével a nebulók gyakorlatorientált formában sajátítsák el a közlekedési szabályokat.
2026.02.24.
Gyorsan elfogták a fegyveres rablót -álarccal és pisztollyal támadt a buszpályaudvaron
Elfogták hajnalban a fejér megyei nyomozók azt a férfit, aki az éjszaka folyamán Székesfehérváron két helyen is fegyveres rablást kísérelt meg. Bejelentést tett egy hölgy szombat éjszaka a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság központi ügyeletére, hogy a székesfehérvári autóbusz-pályaudvar egyik büféjében egy ismeretlen férfi - fejére húzott kapucnival - fegyverrel a kezében arra kényszerítette őt, hogy adja át a napi bevételt.
Elfogták hajnalban a fejér megyei nyomozók azt a férfit, aki az éjszaka folyamán Székesfehérváron két helyen is fegyveres rablást kísérelt meg. Bejelentést tett egy hölgy szombat éjszaka a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság központi ügyeletére, hogy a székesfehérvári autóbusz-pályaudvar egyik büféjében egy ismeretlen férfi - fejére húzott kapucnival - fegyverrel a kezében arra kényszerítette őt, hogy adja át a napi bevételt.
Miután a nő közölte, hogy főnöke már elvitte a pénzt, az elkövető elmenekült a helyszínről. Két órával később ismét bejelentés érkezett a rendőrségre, hogy Székesfehérváron, a Sarló utca 12. szám alatt lévő éjjel-nappaliba ment be szintén egy kapucnis férfi fegyverrel a kezében és a boltban lévő két eladótól pénzt követelt, akik átadtak neki 82.000 forintot. A rabló ezt követően gyalogosan távozott a helyszínről.
A megyei rendőrség forrónyomos szolgálata kiderítette az elkövető személyazonosságát és három órán belül elfogta a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható személyt. A fiatal székesfehérvári férfire kőszárhegyi hétvégi házában találtak rá. Eleinte tagadta még azt is, hogy az éjszaka folyamán elhagyta volna a telket, de miután a rendőrök megállapították, hogy taxi szállította pár órája Kőszárhegyre, beismerte tettét. A gyanúsított - kihallgatása során - részletes, beismerő vallomást tett.
Elmondta, hogy az elkövetéskor használt kapucnis pulcsit, valamint az elkövetés eszközét - amiről kiderült, hogy egy Beretta pisztoly formájú gázöngyújtó - a Sarló utcában, a bolt mögött lévő bokros parkolóban rejtette el. A pénz egy részét még az éjszaka folyamán az egyik fehérvári nagyáruházban elköltötte, míg nagyobbik részét a telken tartózkodó egyik ismerősének adta át megőrzésre.