-
Egy kis kamrányi törődés
A világ számos pontjáról érkeznek résztvevők idén is a Székesfehérvári Királyi Napok egyik legnépszerűbb rendezvényére, a Nemzetközi Néptáncfesztiválra. A szervezők újra meghirdették adományozó, támogató akciójukat, hogy egy kis kamrányi törődéssel bárki segíthesse a programsorozat sikeres megrendezését és a méltó vendégvárást.
2026.06.24. -
Musical a Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon
Pénteken este a kápolnásnyéki Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon megelevenedik egy történet szenvedélyről, kitartásról, alkotói válságról, barátságról és arról a pillanatról, amikor dönteni kell, hogy feladjuk, vagy tovább megyünk. Az Ember Márk főszereplésével látható különleges előadásra jegyek még kaphatók!
2026.06.24. -
Könyvtár nyílt a strandon
Strandkönyvtár várja az olvasni szeretőket június 27. és augusztus 22. között minden szombaton a városi strandon. A fogadóépület mellett felállított sátorban különféle tematikájú és stílusú olvasnivalók között lehet válogatni.
2026.06.24. -
Diakónusszentelés
A Szent István-székesegyházban ünnepélyes keretek között szentelték szerpappá Egyed Viktor akolitust. Ezen kívül a szertartás keretében hálát adtak a jubiláló papoknak szolgálataikért.
2026.06.24.
Gyöngyképek bemutatója az Evangélikus Gyülekezeti Házban
"Koronánk, gyöngyünk" címmel Nyikus Anna népi iparművész munkáiból nyílik kiállítás március 30-án a székesfehérvári Evangélikus Gyülekezeti Házban. Az április 20-ig látható tárlatot Óvári Zsuzsanna művésztanár nyitja meg, 17 órakor. A számos díjjal kitüntetett alkotó képein többek között szenteket, s a középkori világi hierarchia jelentős szereplőit mutatja be. A hímzések arany és ezüst szállal készültek.
"Koronánk, gyöngyünk" címmel Nyikus Anna népi iparművész munkáiból nyílik kiállítás március 30-án a székesfehérvári Evangélikus Gyülekezeti Házban. Az április 20-ig látható tárlatot Óvári Zsuzsanna művésztanár nyitja meg, 17 órakor. A számos díjjal kitüntetett alkotó képein többek között szenteket, s a középkori világi hierarchia jelentős szereplőit mutatja be. A hímzések arany és ezüst szállal készültek.
Nyikus Anna 1951-ben született Szőnyben. Kirakatrendező és dekoratőr iskolában tanult, 13 évig dolgozott választott szakmájában. Közben Csókos Györgyi segítségével megismerkedett a szövéssel, s hamarosan ő lett mások mestere. A hagyományos népi szőttes mellett egyre gyakoribbak alkotásai között az önálló fantáziával megalkotott textilek. Munkája során mindig az újra törekedett. Így készült el többek között a Novolen termékcsalád, amellyel zsűri nívódíjat nyert. A gyapjúszőttes technikával lenhulladékból készített anyagból lakástextileket alkotott, s munkájáért 1987-ben Gyártmányfejlesztési Díjat kapott. 1987-től 1995-ig az esztergomi Vitéz János Tanítóképző Főiskolán a népi kézműves fakultációt vezette. 1990-től főállású pedagógusként dolgozik, jelenleg a tatai Talentum Iskola kézműves szakiskolájának vezetője. A Komárom-Esztergom Megyei Népművészeti Egyesület elnöke, tagja a Szabad Képző- és Iparművészek Szövetségének, a Reklámszövetségnek, s egyik alapító tagja a Magyary Zoltán Népfőiskolai Társaságnak. A népi szövés mellett egyéni alkotómunkájában előtérbe kerültek az egyházi textilek, a gobelin technikával készült iparművészeti munkák. Életfa képe a komáromi Városháza nagytermét díszíti. Textilmunkáival 1978-tól rendszeresen szerepel kiállításokon itthon és külföldön egyaránt. Számos díj birtokosa, köztük a Pro Urbe Komárom kitüntetésé.
A kiállításon látható gyöngyképein (textilképein) többek között szenteket, s a középkori világi hierarchia jelentős szereplőit mutatja be. A textilen arany és ezüst szállal, s gyöngyökkel, számtalan öltés - hímzésformával készített képek a múlt üzenetét hordozzák, s elérhető közelségbe hozzák számunkra az ábrázolt személyeket.