-
XVI. Zenélő Kultúr Udvar
Az Oskola utca 10. szám alatti, a Városi Képtár – Deák Gyűjteménynek is otthont adó belvárosi lakóház udvara adott otthon a Zenélő Kultúr Udvar programnak. A Fehérvári Polgárok Egyesülete immár XVI. alkalommal szervezte meg ezt a színekben és dallamokban gazdag rendezvényt, amelynek során a színpadon zenészek, énekesek, színjátszók váltották egymást, változatos műsort kínálva a közönségnek.
2026.08.22. -
Fivérek a Díszudvaron
A Székesfehérvári Királyi Napokon péntek este tartották a Fivérek című darab nyilvános főpróbáját. A Matuz János által írt és rendezett, a Szent István uralkodását követő évtizedekről, trónviszályokról szóló előadást az eső miatt félbe kellett szakítani. A Szent Imre Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda Szignum Műhelyének diákszínjátszói a kényszerű szünet után, nehezített körülmények között, de befejezték az előadást.
2026.08.22. -
Kenyérszentelés Kisfaludon
A kenyér az élet, a munka és az összetartozás jelképeként került a középpontba a kisfaludi ünnepségen. Szent István napján a közösség együtt emlékezett az államalapítóra, miközben az új kenyér megáldásával a hagyományok előtt is tisztelegtek.
2026.08.21. -
Kodály Zoltán: Háry János
Nemzeti ünnepünkön a Zichy liget nagyszínpadán mutatták be Kodály Zoltán: Háry János daljátékát. Az örökbecsű mű Szikora János rendezésében, koncertszerű előadásában, a szimfonikus zenekar közreműködésével került színre.
2026.08.21.
Gyermeknapi programok a belvárosban - Kaláka koncerttel is várják a családokat
Székesfehérvár idén is gazdag programajánlattal készül a Városi Gyermeknapra: az események helyszíne a Városház tér és a Hiemer-ház lesz. Május 29-én, vasárnap bábszínház, óriás társasjáték, bűvészműsor, gyereklakodalmas, lovagi bemutató és történelmi játékok is várják. A Városi Gyermeknap programjairól Brájer Éva alpolgármester, Sándorfi Herta a Szabadművelődés Háza munkatársa és Quintus Konrád a Vörösmarty Színház vezetője tartott sajtótájékoztatót.
VIDEÓ a cikkben!
2011.05.27. 01:22 |
Székesfehérvár idén is gazdag programajánlattal készül a Városi Gyermeknapra: az események helyszíne a Városház tér és a Hiemer-ház lesz. Május 29-én, vasárnap bábszínház, óriás társasjáték, bűvészműsor, gyereklakodalmas, lovagi bemutató és történelmi játékok is várják. A Városi Gyermeknap programjairól Brájer Éva alpolgármester, Sándorfi Herta a Szabadművelődés Háza munkatársa és Quintus Konrád a Vörösmarty Színház vezetője tartott sajtótájékoztatót.

A vasárnapi Városi Gyereknap programjairól tartott sajtótájékoztatót Brájer Éva alpolgármester elmondta, hogy már második alkalommal a Városház tér és környéke lesz a programok helyszíne. Beszélt arról is, hogy a Babamúzeum is a Hiemer-házba költözik hamarosan, továbbá a Réber hagyatéknak is itt próbálnak helyet találni és egy gyermekjátszó is lesz a házban. Ezzel sokkal jobban ki tudná használni a Babamúzeumban rejlő turisztikai lehetőségeket, hiszen gyermeknapkor egy nagyobb, akár egész hétvégés programokat kínáló gyermekfesztivált szeretnének megvalósítani.
| Városház tér
-10.00 A Szabadművelődés Háza és a II. Rákóczi F. Ált. Iskola néptánccsoportja
-10.15 Erdei történet - Fabula Bábszínház előadása
-11.00 Ünnepi köszöntőt mond dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere
-11.15 Vackadalok - Rutkai Bori és a Hébe-Hóba Banda
-12.45 Vidám mesék - BAB zenekar gyerekműsora
-13.45 Rolando bűvész műsora
-15.00 Alföldi gyereklakodalmas, a Szeredás együttes műsora
-16.00 Nyakigláb, Csupaháj, Málészáj, avagy, hol terem az igazság - Ládafia Bábszínház
-17.00 Kaláka együttes gyerekműsora
10-18 óráig folyamatosan a Városház téren:
-5 helyszínes játszóház
-I. András Lovagrend lovagi bemutatója
-Toma és csapata történelmi játékok
-Biohinta
-Óriás társasjáték
-Lovaskocsi
programok a Hiemer Házban:
-15.00 Ami van, az nem elég – mesemondás kézzel-lábbal a Prospero Színkör Csend-labor színészképzés eredményeként létrejött előadása
-16.00 Schwajda György Nincs többé iskola a Vörösmarty Színház művészeinek előadásában
-18.00 „Csak a kezemet figyeljék, mert csalok!” bűvészbemutató Rodolfó 100. születésnapja alkalmából
|
A programokkal kapcsolatban a színház vezetője Quintus Konrád elmondta, hogy interaktív színházzal is várják a gyerekeket. Schwajda György Nincs többé iskola darabját adják elő vasárnap délután négy órakor a Hiemer-házban. Kiemelte, hogy Vörösmarty Színház 200 dolgozójával, ezek majd 100 gyerekével és mintegy 20 unokájával érkeznek a Városi Gyereknapra.
Sándorfi Herta a Szabadművelődés Háza munkatársa arról beszélt, hogy idén is természetes, tiszta forrásból származó gondolatok mentén szervezték az igényes programokat. Kiemelte a Kaláka együttes koncertjét, e mellett pedig körhinták, vásárosok, bábszínház és gyermekkoncertek várják a családokat, de lesz Táborbörze is az idei gyereknapon.