-
Átadták a Pro Theatro-díjat
Szombat este Gogol: Az ellenőr, avagy a revizor premierje előtt adták át Székesfehérvár Önkormányzatának elismerését, a „Pro Theatro Civitatis Albae Regalis” díjat, melyet idén Ladányi Júliának, a Vörösmarty Színház színművészének és a 2021-ben alapított, a város kulturális életében egyre nagyobb szerepet betöltő Örökség Csoportnak ítéltek oda.
2025.12.20. -
Éljük meg a szeretetet!
Szombat késő délután a Székesfehérvári Szent Imre Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda gyermekeinek szívet melengető műsora után Spányi Antal megyés püspök meggyújtotta a szeretet gyertyáját az adventi koszorún. Az ünnepi adventi gyertyagyújtás közös imádsággal és énekléssel zárult.
2025.12.20. -
Népek karácsonya
Évzáró rendezvényét tartotta a Vörösmarty Társaság csütörtökön délután. A népek karácsonya címet viselő programra, a társaság kórusa készült ünnepi műsorral.
2025.12.19. -
Comenius koncert
A Comenius Kórus Bakonyi István moderálásával, a Szent Imre Templomban köszöntötte karácsonyt. Az bensőséges hangulatú esten a kórus irodalom gyöngyszemeinek dallamai csendültek fel.
2025.12.19.
Gyere rajzolni a Képtárba - rajzpályázatot hirdetnek diákoknak
Õsszel is folytatódik a „Gyere rajzolni a Képtárba” sorozat egy rajzpályázati kiírással, aminek témája Nagy Sándor művészete. „Én és a szecesszió” címmel a 7-12 és a 13-19 éves Fejér megyei diákok pályamunkáit november 10-ig várják a Városi Képtárban. Az alkotásokat két kategóriában fogják díjazni értékes rajzeszköz csomagokkal. Az összes leadott alkotást szakmai zsűri bírálja el, majd a legjobb pályaműveket ki is állítják a Városi Képtár - Deák Gyűjtemény Diák-Deák Galériájában.
2015.10.06. 08:24 |
Õsszel is folytatódik a „Gyere rajzolni a Képtárba” sorozat egy rajzpályázati kiírással, aminek témája Nagy Sándor művészete. „Én és a szecesszió” címmel a 7-12 és a 13-19 éves Fejér megyei diákok pályamunkáit november 10-ig várják a Városi Képtárban. Az alkotásokat két kategóriában fogják díjazni értékes rajzeszköz csomagokkal.

A Városi Képtár – Deák Gyűjtemény - nyitva a gyerekek művészetek iránti fogékonyságára – folytatja a korábbiakban megkezdett „Gyere rajzolni a Képtárba” sorozatát. Ismét rajzpályázatot írtak ki Fejér megyei diákok részére, két korosztályban, 7-12 és 13-19 éveseknek. Mivel a Képtárban szeptember 18-án „A Gödöllői szecesszió kertje/Nagy Sándor művészete” címmel nyílt kiállítás, ezért a mostani verseny témája is ez.
„Én és a szecesszió” címmel várják a pályamunkákat a diákoktól, akiknek lehetőséget biztosítanak arra, hogy alkotásaikat a Képtárban készítsék el. Ami lehet akár festmény, illusztráció, freskó, szőnyeg, vagy akár üvegablak terv is. A felhasználható eszköz szabadon választható. Minden pályázó legfeljebb két alkotással nevezhet, melyek mérete maximum A3 méretű lehet, amit a Képtárban munkanapokon vesznek át 10 és 15 óra között. A pályamunkák leadási határideje november 10.
Az összes leadott alkotást szakmai zsűri fogja elbírálni, majd a legjobb pályaműveket ki is állítják a Városi Képtár – Deák Gyűjtemény Diák-Deák Galériájában, melynek megnyitóját november 18-ára tervezik. Az alkotásokat két kategóriában fogják díjazni értékes rajzeszköz csomagokkal. Az első helyezettek felkészítő tanárainak segítő tevékenységét pedig „A Gödöllői szecesszió kertje/Nagy Sándor művészete” kiállítás katalógusával honorálják.