-
Jótékonysági koncert Maroshegyen
Szeretettel várnak minden kedves érdeklődőt a Hang-Szín-Tér és a Hermann László Zeneiskola furulya, fuvola, klarinét, szaxofon és zongora szakos diákjainak karácsonyi koncertjére a maroshegyi Szent Kristóf templomba 2025. december 16-án 17:00 órakor. A koncerten az adományokat a fogyatékkal élő felnőtteket táboroztató Sörédi Tábornak gyűjtjtik.
2025.12.15. -
Négy előadás a V54-ben
Vasárnap Matuz János: feketevörös – Shakespeare: Macbeth című tragédiája nyomán, hétfőn Molnár Ferenc: Marsall, míg december 20-án, szombaton Brian Friel: Pogánytánc című darabját élvezheti a közönség a Várkörút 54. szám alatti kultúrtérben.
2025.12.14. -
Hóangyalok a Kodolányin
Hóangyal GondosKODO elnevezéssel szervezett jótékonysági koncertet a Kodolányi János Egyetem és a Szegényeket Támogató Alapítvány. Az előadásból befolyt összeget az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ gondozásában élő, hátrányos helyzetű családok tehetséges gyermekei kapják meg.
2025.12.12. -
Lábnyomaink
Fejér vármegye költőinek verseit összegző új antológiát mutattak be a Vörösmarty Mihály Könyvtár Olvasótermében. A huszonhárom helyi szerző műveit felvonultató kötetet Bobory Zoltán költő, a Vörösmarty Társaság korábbi elnöke szerkesztette.
2025.12.12.
Gorsiumban is hódított a Gyöngyhajú lány balladája
A nyári időszakban ismét – ezúttal zenés – előadásnak adott otthont a Gorsium Régészeti Park szabadtéri színpada. Az Omega együttes huszonegy legendás dalából készült látványos musicalben Kriszta, a fiatal lány felnőtté válásán, első nagy szerelmi csalódásán keresztül idézik meg a Balaton-part, a tó ősi mitikus legendáit. A kétórás előadás, a Gyöngyhajú lány balladája 2016-ban elnyerte „Az év legjobb zenés táncelőadása” szakmai nagydíjat.
Kriszta szerepét Kóbor János „Mecky” életműörököse, Kóbor Léna alakította, míg a főbb szerepekben Koós Réka, Sánta László, Lux Ádám és Maday Gábor lépett színpadra.
„Egy éve játszom a Gyöngyhajú lány balladáját, így mostanra már teljesen át tudom érezni a szerepet. Születésem óta ebben élek, mindegyik Omega-slágernek tudom a szövegét, nagyon otthonosnak érzem, hogy ezeket a dalokat énekelhetem.” – mondta el az előadás előtt Kóbor Léna. Kiemelte, hogy fantasztikus csapat veszi körül, jól tudnak együttműködni, és az is fantasztikus visszajelzés, amikor állva tapsol a közönség.
A műben olyan világszínvonalú slágerek csendültek fel, mint a Trombitás Frédi, a Régi Csibészek, az Ezüst Eső, a Petróleumlámpa, a Ha én szél lehetnék vagy a Gyöngyhajú lány. A produkcióban a színészek mellett a ExperiDance művészei működtek közre.

Az előadás látványvilágát egy több mint ötven négyzetméteres LED fal tette teljessé.
Kovács Loránd Olivér fontosnak nevezte, hogy ismét színpadi előadást hozhattak Gorsiumba. „A még Fitz Jenő által létrehozott színpadtérhez néhány éve pályázati forrásból egy teljes színpadtechnikát is be tudtunk szerezni. Hosszú tárgyalások eredményeként sikerült elérni, hogy a Gyöngyhajú lány balladája itt bemutatásra került.”

A Gorsium Régészeti Park szakmai vezetője azt is elárulta, hogy nem ez volt az egyetlen alkalom, amikor a szabadtéri színpad használatban volt. Idén még két előadással készülnek, amelyekről később részletesen is hírt adnak.