-
A bukósisak életet menthet!
Egy csütörtök délutáni, Tóvárosi lakónegyedben történt rolleres baleset kapcsán hívja fel a figyelmet a rendőrség a bukósisak fontosságára, mely életet menthet.
2026.06.26. -
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19.
Gépkocsikat és számítógépeket kaptak a polgárőrök
Ma délelőtt Fejér megye rendőrfőkapitánya három darab gépkocsit és tíz darab számítógépet adott át a Fejér Megyei Polgárőrszövetségnek. A rendezvényen az eszközöket Cseh István, a Fejér Megyei Polgárőrszövetség elnöke vette át a főkapitánytól.
Papp Károly r. dandártábornok, megyei rendőrfőkapitány a gépjármű kulcsok és a technikai eszközök átadásakor elmondta, hatodik éve van lehetősége arra a főkapitányságnak, hogy technikai eszközökkel támogassa a megyében működő polgárőrszövetséget.
2006.12.13. 17:44 |
Ma délelőtt Fejér megye rendőrfőkapitánya három darab gépkocsit és tíz darab számítógépet adott át a Fejér Megyei Polgárőrszövetségnek. A rendezvényen az eszközöket Cseh István, a Fejér Megyei Polgárőrszövetség elnöke vette át a főkapitánytól.
Papp Károly r. dandártábornok, megyei rendőrfőkapitány a gépjármű kulcsok és a technikai eszközök átadásakor elmondta, hatodik éve van lehetősége arra a főkapitányságnak, hogy technikai eszközökkel támogassa a megyében működő polgárőrszövetséget.
Papp károly hozzátette, a most átadott három gépkocsival együtt összesen 35 autó került át a főkapitányságtól a polgárőrökhöz. Mint megemlítette, idén első ízben fordul elő – ami országos szinten is egyedülálló kezdeményezés -, hogy a gépkocsik mellett számítógépeket is használatba adnak a polgárőröknek. Beszédében köszönetét fejezte ki a megyei településeken működő valamennyi polgárőrnek áldozatos munkájukért, míg családtagjaiknak és hozzátartozóiknak azt a megértést és támogatást, amit nekik nyújtanak. Felszólalása végén mindannyiuknak boldog ünnepeket, és eredményekben gazdag boldog út évet kívánt.
Cseh István, a Fejér Megyei Polgárőrszövetség elnöke megköszönte az eszközök átadását, melyeket, mint a főkapitányságtól kapott karácsonyi ajándékot emlegetett. Elmondta, Tácon most alakult meg a helyi polgárőrség, míg Csóron most szerveződött újjá. Így egy-egy gépkocsit az ottani polgárőrök vesznek birtokba, míg a harmadikat az a Sárbogárdi Polgárőr Egyesület, akiknek jelenleg nem volt használható autójuk.
Az elnök az átadáson megjelent polgárőröket arra kérte, hogy a korábbi évekhez hasonlóan olyan színvonalasan végezzék tevékenységüket, hogy méltók lehessenek a rendőrségtől kapott eszközök használatára.
A három átadott gépkocsi közül egy Suzuki Sedan Sárbogárdra, egy másik Suzuki Sedan Csórra, míg egy Skoda Felicia Tácra került. Az ünnepélyes átadást követően a települések helyi polgárőrei birtokukba vették a monitorokkal, klaviatúrákkal és egérrel együtt átadott számítógépeket, valamint az autókat.
Papp Károly r. dandártábornok, megyei rendőrfőkapitány a gépjármű kulcsok és a technikai eszközök átadásakor elmondta, hatodik éve van lehetősége arra a főkapitányságnak, hogy technikai eszközökkel támogassa a megyében működő polgárőrszövetséget.
Papp károly hozzátette, a most átadott három gépkocsival együtt összesen 35 autó került át a főkapitányságtól a polgárőrökhöz. Mint megemlítette, idén első ízben fordul elő – ami országos szinten is egyedülálló kezdeményezés -, hogy a gépkocsik mellett számítógépeket is használatba adnak a polgárőröknek. Beszédében köszönetét fejezte ki a megyei településeken működő valamennyi polgárőrnek áldozatos munkájukért, míg családtagjaiknak és hozzátartozóiknak azt a megértést és támogatást, amit nekik nyújtanak. Felszólalása végén mindannyiuknak boldog ünnepeket, és eredményekben gazdag boldog út évet kívánt.
Cseh István, a Fejér Megyei Polgárőrszövetség elnöke megköszönte az eszközök átadását, melyeket, mint a főkapitányságtól kapott karácsonyi ajándékot emlegetett. Elmondta, Tácon most alakult meg a helyi polgárőrség, míg Csóron most szerveződött újjá. Így egy-egy gépkocsit az ottani polgárőrök vesznek birtokba, míg a harmadikat az a Sárbogárdi Polgárőr Egyesület, akiknek jelenleg nem volt használható autójuk.
Az elnök az átadáson megjelent polgárőröket arra kérte, hogy a korábbi évekhez hasonlóan olyan színvonalasan végezzék tevékenységüket, hogy méltók lehessenek a rendőrségtől kapott eszközök használatára.
A három átadott gépkocsi közül egy Suzuki Sedan Sárbogárdra, egy másik Suzuki Sedan Csórra, míg egy Skoda Felicia Tácra került. Az ünnepélyes átadást követően a települések helyi polgárőrei birtokukba vették a monitorokkal, klaviatúrákkal és egérrel együtt átadott számítógépeket, valamint az autókat.