-
Áramszünet a Búrtelepen
Hálózatkarbantartás, illetve villanyoszlop cseréje miatt lesz áramszünet június 29-én a Búrtelepen, valamint az Almássy-telepen és a környező utcákban – adta ki az erről szóló közleményt az áramszolgáltató.
2026.06.26. -
Benelegszik nyáron a radiátor?
Amennyiben a távfűtéssel ellátott lakásokban a nyári hónapok során átmenetileg felmelegednek afűtőtestek, az nem a fűtési szezon idő előtti kezdetét jelenti nem is próbafűtést végez a szolgáltató.A jelenség oka általában az épület fűtési rendszerén végzett karbantartási vagy felújítási munka,amely során a rendszert leürítik, majd a munkálatok befejezése után újratöltik.
2026.06.26. -
Elmarad a meleg miatt a Vakációindító
A közönség és a munkatársak biztonsága érdekében, a szombat nulla órától életbe lépő harmadfokú hőségriasztásra és a várható rendkívüli hőségre való tekintettel a szombatra meghirdetett Vakációindító Szárazréten rendezvény elmarad.
2026.06.26. -
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25.
Gépjárművekre már nincs korlátozás- tájékoztatási fokozatú a szmogriadó Székesfehérváron
Csökkent a levegőben a szállópor átlagkoncentrációja, így a riasztási fokozatot visszavonta és a szmogriadó tájékoztatási fokozatát rendelte el Székesfehérvár polgármestere. A legfontosabb, hogy ezzel megszűnt a fekete és piros környezetvédelmi plakettel ellátott gépjárművek közlekedési tilalma! Továbbra sem szabad viszont avart és kerti hulladékot nyílttéren égetni, valamint kérik az embereket, hogy korlátozzanak minden légszennyező tevékenységet.
2011.11.19. 09:34 |
Csökkent a levegőben a szállópor átlagkoncentrációja, így a riasztási fokozatot visszavonta és a szmogriadó tájékoztatási fokozatát rendelte el Székesfehérvár polgármestere. Mostantól nincs a gépjárművek közlekedésére vonatkozó tilalom, de kültéren továbbra sem szabad égetni! A Mészöly Géza utca és a Palotai út kereszteződésében található légszennyezettségi mérőállomás adatai szerint pénteken kora este már 89µg/m3 volt a szállópor koncentráció, szombaton reggel 35 mikrogramm/m3 míg szerdán délelőtt a 200-as értéket is meghaladta.
A PM10 szállópor átlagkoncentrációja csökkent, így a szmogriadó riasztási fokozata helyett immár a tájékoztatási van érvényben Székesfehérváron.
A legfontosabb, hogy ezzel megszűnt a fekete és piros környezetvédelmi plakettel ellátott gépjárművek közlekedési tilalma!
Továbbra sem szabad viszont avart és kerti hulladékot nyílttéren égetni, valamint kérik az embereket, hogy korlátozzanak minden légszennyező tevékenységet.
A légúti betegségben szenvedők, a terhes anyák, az idősek és a gyermekek a szmogos időszakban különösen veszélyeztetettek, így a szellőztetés mellőzését és a szabadban való tartózkodás mérséklését javasolják a szakemberek.
A lakosság több önkéntes intézkedéssel is segíthet, hogy csökkenjen a levegőben a szállópor koncentrációja. Például a szilárd tüzelőanyagok mellőzése is kedvezően befolyásolhatja a közvetlen lakókörnyezet és a település levegőminőségét.