-
Lezárul a jubileumi Szentév
A Szentatya szándéka szerint a székesfehérvári egyházmegyében is Szent Család vasárnapján, december 28-án zárják le a jubileumi Szentévet. Ünnepi szentmisét mutat be Spányi Antal megyés püspök a Szent István király Székesegyházban 10.30 órakor hálát adva a szentév kegyelmeiért.
2025.12.17. -
Karácsonyi koncert az ARSO-tól
Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar az idei esztendő zenei jubilánsainak műveiből válogatta össze hagyományos karácsonyi hangversenyének műsorát. Hétfőn este a nápolyi operastílus atyamestere, Alessandro Scarlatti halálának 300. évfordulójára emlékezve a mester gyönyörű Karácsonyi kantátája indította a programot.
2025.12.16. -
Bodonyi Dániel kapta a díjat
A Fehérvár Médiacentrum munkatársa, Bodonyi Dániel kapta idén a DUE Médiahálózának Kaczián Gábor-díját. Az elismerést a szervezetben kiemelkedő közösségi és társadalmi munkát végző fiataloknak adják át minden évben karácsony előtt.
2025.12.16. -
Máltai és magyar dallamok
Egy különleges, karácsonyváró koncert erejéig külföldi vendégekkel egészült ki a Vox Mirabilis Kamarakórus. A Jézus Szíve templomban rendezett hangverseny vendége a Cantilena Malta Ensemble volt, akik Máltáról érkeztek Székesfehérvárra.
2025.12.15.
Gálával zárult a Fejér Megyei Diáknapok - a Tóparti végzett az élen
Három nap alatt harmincnyolc intézmény, hatszázhuszonhat produkcióját és alkotását láthattuk a Fejér Megyei Diáknapokon, ahol több mint ezer résztvevő tizenegy művészeti kategóriában mérte össze tudását. Az iskolák összesített rangsorában elsöprő fehérvári siker született, a legjobb öt iskola közül négy székesfehérvári, az első helyen a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium végzett.
2017.04.02. 19:19 |
Idén újra Székesfehérvár adott otthont a Fejér Megyei Diáknapok rangos eseményének, a rendezvényre 1143 diák nevezett a megye 33 iskolájából. Az összesített eredmények alapján az első helyen végzett öt iskolából négy székesfehérvári, a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium 185 ponntal végzett az élen, őket a Vasvári Pál Gimnázium követi 119 ponttal. A harmadik helyen a Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola, a negyediken pedig a Comenius Angol- Magyar Két Tanítási Nyelvű Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Szakgimnázium végzett, míg az ötödik helyet a dunaújvárosi Pannon Oktatási Központ Gimnázium, Szakgimnázium, Szakközépiskola és Általános Iskola szerezte meg.
A Fejér Megyei Diáknapok gálája a Vörösmarty Színházban
"Mindig óriási élmény amikor Székesfehérvár ad otthont a Fejér Megyei Diáknapoknak, az idei évben is magas színvonalú rendezvényen lehetünk túl. Több mint ezer fiatal mutatta meg az elmúlt két napban tehetségét tizenegy kategóriában. Jó volt látni, hogy ebben a szép időben sok száz fiatal sétált a Fő utcán, közösségi programokat szerveztek és együtt voltak." - mondta el az idei Diáknapokat értékelve Mészáros Attila alpolgármester, aki szólt arról is, hogy szinte minden hétre jut ifjúsági esemény a városban.
"Abban, hogy Fehérvár diákváros lett, komoly partnereink az intézmények, pedagógusok és a diákönkormányzatok is. Ha csak az elmúlt pár hónapra gondolunk, akkor Székesfehérvár adott otthont Országos Diákparlamentnek, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Közgyűlésének és a Tudományos Diákkörök Kárpát-medencei Konferenciájának is. A fehérvári Diáktanács is nagyon aktív, már az áprilisi egész napos sportnapra készülnek. Egyre több fiataltól halljuk vissza, hogy de jó itt élni Székesfehérváron, ez volt a legfontosabb cél." - mondta el Székesfehérvár alpolgármestere.