-
Bach: János-passió húsvétkor
Idén március 20-án kerül sor az Alba Regia Szimfonikus Zenekar húsvéti koncertjére a Budai úti református templomban. Az esten, amely elmélyít és felemel, Johann Sebastian Bach időtlen mesterműve, a János-passió szólal meg.
2026.02.15. -
Az 1988-as Szent István Évről
Vajon mi a közös a Nemzeti Emlékhely harangjai, a Városi Képtár és Kókai Rezső Szent István király című oratóriumában? Székesfehérvár jó válasz, de még pontosabb, ha hozzá tesszük: 1988. A város méltóságteljes megemlékezéseinek sorában fontos helyet foglal el a Szent István Év, amelynek ünnepi eseményei az államalapító szent király útmutatásának megidézésével ismét ráébresztették a fehérváriakat arra, milyen erő van a lokálpatriotizmusban.
2026.02.13. -
A javítóintézet krónikája
A Prohászka templom közösségi terében mutatták be a fehérvári javítóintézet történetéről szóló kötetet. A visszatekintés fél évszázad történetét öleli fel.
2026.02.13. -
Újraindul a Partitúra
Visszatér a Partitúra sorozat, ezúttal online lesznek elérhetőek az új részek, az első már vasárnaptól - jelentették be Kápolnásnyéken. A hatodik évad a határontúli városokra fókuszál és a geopolitikai helyzet miatt egy Kápolnásnyéken rögzített kárpátaljai adás invitálja kulturális körutazásra a nézőket.
2026.02.13.
Gálaesttel zárult a XX. Nemzetközi Néptáncfesztivál Székesfehérváron
Az idén huszadik születésnapját ünneplő Nemzetközi Néptáncfesztivál öt napja alatt a világ népeinek színes népszokásaiból kaphattak ízelítőt a régi és új helyszínekre ellátogatók. Az elmúlt két évtized alatt szép hagyományokat teremtettek a szervezők, az Alba Regia Táncegyüttes, a város és sok száz önkéntes közreműkodésével, ám ez a jubileum lehetőséget adott a megújulásra is.
2015.08.24. 01:25 |
Az idén huszadik születésnapját ünneplő Nemzetközi Néptáncfesztivál öt napja alatt a világ népeinek színes népszokásaiból kaphattak ízelítőt a régi és új helyszínekre ellátogatók. Az elmúlt két évtized alatt szép hagyományokat teremtettek a szervezők, az Alba Regia Táncegyüttes, a város és sok száz önkéntes közreműködésével, ám ez a jubileum lehetőséget adott a megújulásra is. A zárógálát hétfőn este 20.20-tól a Fehérvár Televízió felvételről közvetíti.
A fesztivált nyitó és záró gála új helyszínen, a Zichy színpadon zajlott, a Zichy liget szintén fesztiválhelyszínné alakult sok zenével, tánccal, gyermekjátszóval, de a látogatók már délelőtt várták a nemzetközi táncosokat a Mátyás király-emlékműnél, szívesen hallgatták a világ zenéit az Országalmánál, és örömmel készültek a Táncházi folkestekre.
Az eseménysorozat vasárnap este felvonulással és gálaműsorral zárult. A Fehérvári királyok menete a Belvároson át, míg a néptáncfesztivál fellépői a Táncháztól a Mátyás király körút érintésével érkeztek a Szent István térre, ahonnan együtt indultak a gálaest helyszínére, a Zichy színpadhoz. A Városház téren és a Fő utcán a hömpölygő tömeg örömmel kísérte a 13 óriásbábot és a 11 néptánccsoportot.
A fesztivált záró gálán dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere köszönetet mondott a szervezőknek és az önkénteseknek munkájukért. Örömét fejezte ki, hogy a Királyi Napok eseményein több ezren vettek részt, és minden korosztály talált magának megfelelő programot az elmúlt tíz napban. Kiemelte, hogy a város büszke lehet erre az elmúlt másfél hétre is. A köszöntőt követően Majoros Andor fesztiváligazgatóval közösen adta át a fellépő csoportoknak a város és a Táncegyesület ajándékát.
Ám nemcsak a vendégeknek, hanem a házigazdának is tartogatott meglepetést az este. Egy fiatal, fehérvári alkotó, Kelemen Anna idén szerezte meg diplomáját. Diplomamunkájának témája a Nemzetközi Néptáncfesztivál volt. A képzőművész az Országalma formáját alapul véve a húszéves rendezvény legfontosabb pillanatait jelenítette meg az alkotáson, amelyet e jeles évforduló alkalmából Székesfehérvár polgármesterével közösen nyújtott át a fesztiváligazgatónak. Az ünnepi pillanatokat követően Chile, Lengyelország, az erdélyi Hargita, Malajzia, a vajdasági Cirkalom, India, a felvidéki Ifjú Szívek, Tajvan, Szerbia, Oroszország és az Alba Regia Táncegyüttes táncosai léptek színpadra. Az előadásokat hatalmas tapssal és ovációval köszönte meg a közönség. Az este ünnepi tűzijátékkal zárult.



