-
A bukósisak életet menthet!
Egy csütörtök délutáni, Tóvárosi lakónegyedben történt rolleres baleset kapcsán hívja fel a figyelmet a rendőrség a bukósisak fontosságára, mely életet menthet.
2026.06.26. -
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19.
Füvet szívtak - letartóztatták a fiatalokat a rendőrök
Idegenforgalmi szezonnal összefüggésben végrehajtott közterületi ellenőrzés alkalmával figyelt föl a rendőrség egy fiatalokból álló csoportra Pázmánd területén. A fiatalokkal kapcsolatban felmerült a kábítószer fogyasztás gyanúja, ami miatt igazoltatásra szólították fel őket. A csapatot előállították. Az ellenük megindított eljárásban nem tagadták a marihuána fogyasztást. Közülük két fiatalt terjesztéssel is meggyanúsított a rendőrség. Az eljárás során a forrásul szolgáló két székesfehérvári kereskedőt is elfogták a nyomozók. Négy fiatal bűnügyi őrizetbe vétele mellett folytatódik a vizsgálat.
A Pázmánd területén igazoltatásra felszólított fiatalok egy szál cigarettát adogattak körbe. Ezt tűnt fel a nyomozóknak, akik a Velencei-tó környékén teljesítettek szolgálatot. A fiatalok nem tagadták a fogyasztás tényét és azt sem, hogy rendszeresen élnek vele. További társaikat nevezték meg, akiket szintén előállítottak. Az adatok alapján úgy tűnik, hogy ez utóbbi két személy vállalta fel, hogy a csapat számára beszerzik az anyagot. Egyikőjük gépkocsijából kábítószernek tűnő, alufóliába csomagolt növényi anyagmaradvány került elő, valamint kábítószer fogyasztáshoz használatos cigarettacsík.
Valamennyi személy gyanúsítottként került kihallgatásra, melynek során két fiatal felnőttre vonatkozóan olyan információk merültek fel, hogy nem csak felnőtt korú társaiknak, hanem a velük egy társaságban lévő két fiatalkorú számára is több alkalommal szereztek be, adtak át kábítószert tartalmazó cigarettát. A két személyt őrizetbe vették. A rendelkezésre álló adatok alapján még az éjjel megállapították a forrásul szolgáló két székesfehérvári illetőségű „kereskedő” személyét és előállításukra intézkedés történt. Gyanúsítottkénti kihallgatásukat követően őrizetbe kerültek.
Mind a négy bűnügyi őrizetbe vett fiatal büntetlen előéletű.
Az eljárást a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Vizsgálati Osztálya tovább folytatja. Jelenleg 12 személy gyanúsítása történt meg, azonban nem tartják kizártnak a nyomozók, hogy az eljárás során újabb gyanúsításokra kerül sor.