-
Az 1988-as Szent István Évről
Vajon mi a közös a Nemzeti Emlékhely harangjai, a Városi Képtár és Kókai Rezső Szent István király című oratóriumában? Székesfehérvár jó válasz, de még pontosabb, ha hozzá tesszük: 1988. A város méltóságteljes megemlékezéseinek sorában fontos helyet foglal el a Szent István Év, amelynek ünnepi eseményei az államalapító szent király útmutatásának megidézésével ismét ráébresztették a fehérváriakat arra, milyen erő van a lokálpatriotizmusban.
2026.02.13. -
Vers a parton február 16-án
Újabb állomásához érkezik a Vers a parton című szépirodalmi programsorozat Kozáry Ferenc színművésszel. A február 16-án, hétfőn 18.00 órakor kezdődő eseményen a remény áll a középpontban. A belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
2026.02.13. -
A javítóintézet krónikája
A Prohászka templom közösségi terében mutatták be a fehérvári javítóintézet történetéről szóló kötetet. A visszatekintés fél évszázad történetét öleli fel.
2026.02.13. -
Újraindul a Partitúra
Visszatér a Partitúra sorozat, ezúttal online lesznek elérhetőek az új részek, az első már vasárnaptól - jelentették be Kápolnásnyéken. A hatodik évad a határontúli városokra fókuszál és a geopolitikai helyzet miatt egy Kápolnásnyéken rögzített kárpátaljai adás invitálja kulturális körutazásra a nézőket.
2026.02.13.
Fotóritkaságok a strand építéséről
A vakáció utolsó vasárnapján is igazi strandidő lesz és minden bizonnyal sokan látogatnak majd ki ezen a napon is a Városi Strandra. A Szent István Király Múzeum közösségi oldalán megosztott néhány olyan fotóritkaságot, amin az 1934-ben átadott strand építéséről szól. Az egyik ritkaságon a nagymedence vasbeton szerkezetének az építése is látható, de van kép a pancsoló és az öltöző építéséről is.
2016.08.28. 09:35 |
A vakáció utolsó vasárnapján is igazi strandidő lesz és minden bizonnyal sokan látogatnak majd ki ezen a napon is a Városi Strandra. A Szent István Király Múzeum közösségi oldalán megosztott néhány olyan fotóritkaságot, amin az 1934-ben átadott strand építése látható. Az egyik ritkaságon a nagymedence vasbeton szerkezetének az építése is látható, de van kép a pancsoló építéséről is.
A medence szerkezete azóta is a helyén van és a felújításoknak és rendszeres karbantartásnak köszönhetően ma is használható. A város tervei között van egyébként az uszoda bővítése még egy medencével és a strand felújítása is, csúszdákkal, ami információink szerint mintegy másfél milliárd forintba kerülő fejlesztés lesz.
A medence szerkezete azóta is a helyén van és a felújításoknak és rendszeres karbantartásnak köszönhetően ma is használható. A város tervei között van egyébként az uszoda bővítése még egy medencével és a strand felújítása is, csúszdákkal, ami információink szerint mintegy másfél milliárd forintba kerülő fejlesztés lesz.