-
Közműépítés - mindkét irányba lezárják a Budai út Várkörút és Távírda utca közötti szakaszát
A Közlekedési Iroda tájékoztatása szerint június 22-e, hétfő reggel 8 órától tervezetten július 26-ig közműépítési munkálatok miatt mindkét irányba lezárják az átmenő gépjárműforgalom elől a Budai út Várkörút és Távírda utca közötti szakaszát. Az útzár ideje alatt az autóbuszjáratok terelőútvonalon közlekednek. Kérik a közlekedők türelmét és megértését.
2026.06.18. -
Felsővárosi fogadóóra csütörtökön
Felsőváros önkormányzati képviselője csütörtökön 17 órától fogadóórát tart a Királykút Emlékházban. Földi Zoltán a 10. számú választókörzetben élőket 19 óráig várja a Mikszáth Kálmán utca 25. szám alatti épület emeletén található irodájában.
2026.06.17. -
Áramszünet karbantartás miatt
Az E.ON tájékoztatása szerint áramszünet lesz június 18-án az írók utcái környékén. Az áramszolgáltató az érintettek türelmét és megértését kéri a szolgáltatás kimaradása miatt!
2026.06.17. -
Június közepén kezdődik az Aszalvölgyi-árok felújítása
Székesfehérvár Önkormányzata saját forrásból valósítja meg az idei évben az Aszalvölgyi-árok felújítását mintegy 195 méter hosszban, amely Székesfehérvár egyik legnagyobb nyílt vízfolyása. A beruházás magában foglalja a Balatoni út alatti áteresz rekonstrukcióját is. A kivitelezés június közepén indul és – a közlekedés rendjét nem befolyásolva – várhatóan jövő februárban fejeződik majd be.
2026.06.17.
Forgalomkorlátozás a Budai úton - épülnek a multicsarnok közúti kapcsolatai
A gépjármű- és a kerékpáros forgalmat is érinti az a korlátozás, amely március 21-től, keddtől lép életbe a multifunkcionális rendezvény- és sportcsarnok közúti kapcsolatainak kivitelezése okán.
A Nagyszombati utca – Budai út kereszteződése a meglévő háromról egy négy ágú csomópontra bővül. Az átépítés ideje alatt a Budapest – Balaton kerékpárút Budai út menti szakaszán ideiglenesen elterelik a kerékpáros forgalmat.
A Budapest felől érkező kerékpárosok Kisfalud település utolsó keresztutcájánál az újonnan megépült BUBA kerékpárútról le kell térjenek a kiépített kerékpáros átkelőnél a lakott területen lévő régi kerékpárútra. Székesfehérvárra beérve a Nagyszombati utcára jobbra kanyarodva folytatják útjukat, az első kereszteződésnél balra, a Sárosi utcán hajtanak, majd ismét balra kanyarodva, a Poprádi utcán haladva érnek vissza a Budai útra, ahol az első lámpás csomópontig a járdán haladnak. A lámpánál átkelve térhetnek vissza a BUBA kerékpárútra.
A Székesfehérvár irányából érkező kerékpárosoknak a Bika csárdánál lévő jelzőlámpánál kell áttérni a Budai út másik oldalára, ahonnan balra kanyarodva rátérnek a Poprádi utcára. Innen a táblákat követve az első lehetőségnél jobbra kanyarodva a Sárosi utcán haladhatnak, ahonnan egyből egy újabb jobbkanyarral a Nagyszombati utcára kanyarodnak. Itt a lámpás kereszteződésnél a Budai út Aranybulla felöli oldalán folytathatják útjukat a régi kerékpárúton. Kisfalud településre beérve tábla és átkelő jelzi, hol térhetnek vissza a BUBA kerékpárútra.
A Nagyszombati utca – Budai út csomópont építési munkái miatt a kivitelező a Budai út gépjárműforgalmát is korlátozni fogja a Poprádi utcától a kisfaludi lehajtóig.
A kivitelezés során – több ütemben – egyre nagyobb mértékű terelésre kell majd számítani előreláthatóan július végéig, amikorra a teljes csomóponti átépítés és a teljes burkolatfelújítás elkészül. Az első ütemben március 21-től, keddtől 40 km/h sebességkorlátozásra és a városból kifele tartó irányban a jobb oldali szélső sáv szűkítésére kerül sor a Budai úton, a Bika csárda és a Nagyszombati úti csomópont közötti szakaszon.
Az érintett részen található a Nagyszombati utca/Budai út buszmegálló, amelyet a kivitelezési munkák alatt megszüntetnek, így a 22-es jelzésű autóbusz utolsó székesfehérvári megállója a Stomfai utcai (Bika csárdánál található) megálló lesz július 30-ig.
Arra kérik a gépjárművezetőket, a kerékpárosokat, az ezen útszakaszon közlekedőket, hogy fokozott figyelemmel, a kihelyezett jelzéseknek megfelelően, körültekintően haladjanak!