-
Királyi Napok augusztus 14-e és 23-as között
Az augusztus 20-ai négynapos hétvégéhez igazodva idén egészen augusztus 23-ig várja a látogatókat a Szent István ünnepe köré szervezett összművészeti fesztivál, a Székesfehérvári Királyi Napok. A történelmi főváros legfontosabb, augusztus 14-én kezdődő kulturális eseményéről Lehrner Zsolt alpolgármester és Igaz Krisztina, a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ szakmai vezetője tartott ismertető sajtótájékoztatót.
2026.04.17. -
Tudományos konferencia
A második világháborút követő időszakban bekövetkezett államosítás lesz a fő témája annak a tudományos konferenciának, amelyet április 21-én, kedden 10 órakor rendeznek meg a Magyar Nemzeti Levéltár Fejér Vármegyei Levéltárában.
2026.04.17. -
Országos döntőre készülnek
Országos megmérettetésre készülnek a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium fúvósai, akik a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban adtak koncertet.
2026.04.17. -
Lepketánc
Kivételes koncertnek lehettek tanúi az Aranybulla Könyvtár vendégei. Városunk ikonikus duója a Hungarikum Együttes és meghívott vendégük Végh Gyula megzenésített versekkel köszöntötték a Költészet Napját.
2026.04.17.
Folytatódik a Seuso kedd sorozat a Csók István Képtárban
A Szent István Király Múzeum és a Fehérvár Médiacentrum szervezésében folytatódik a kerekasztal-beszélgetések sora. A Seuso kedd keretében Hajdú Éva volt miniszteri biztos valamint Pereczes Ferenc lesz a vendég november 8-án, kedden 17 órától a Csók István Képtárban. A beszélgetés moderátora Nádorfi Gabriella.
2016.11.08. 08:23 |
A Szent István Király Múzeum és a Fehérvár Médiacentrum szervezésében folytatódik a kerekasztal-beszélgetések sora. A Seuso kedd keretében Hajdú Éva volt miniszteri biztos valamint Pereczes Ferenc lesz a vendég november 8-án, kedden 17 órától a Csók István Képtárban. A beszélgetés moderátora Nádorfi Gabriella.

Hajdú Éva a Magyar Nemzet kulturális újságírójaként 1995-ben kezdett foglalkozni a Seuso-kincsekkel. A titokzatos leletekről egy más témában készített interjú során hallott először Vukán Béla főhadnagytól. Kétéves oknyomozói munka után az akkori kulturális minisztertől kapott felkérést, hogy miniszteri biztosként végezze tovább a Seuso-kincs történetének felkutatását, majd előkészítette azok hazakerülését. Aztán sokak számára érthetetlen módon Hiller István egyszer csak "menesztette".
Számos ma tudható eredmény az ő nevéhez is köthető. 2014-ben megjelent kötetében sok érdekesség megtalálható a Seuso-kincs történetével kapcsolatban. Neki is köszönhető az, hogy a külföldi tömeg- és szaksajtó segítségével sikerült elérni, hogy a nemzetközi műkereskedelemben a Seuso-kincs hallatán „kigyulladjon a piros lámpa a fejekben” – a Seuso-kincsek eladhatatlanokká váltak.
Pereczes Ferenc már több alkalommal is elmondta, hogy szerinte Sümegh József az ő útmutatása alapján akadt rá a lelőhelyre. „Kutyasétáltatás közben akadtam rá a lelőhelyre még a hetvenes években, Szabadbattyán határában. Később voltak ásatások is a helyszínen, ha jól emlékszem, 1975-ben. Amikor az ásatások befejeződtek, utána is kijártam a romokhoz. Én mutattam meg szegény Jóskának is a helyet. Aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy feltörték az egykori villa padlózatát. Véleményem szerint az egykori tulajdonos a kincseket erre a helyre, a fűtésalagútba rejthette. A feldúlt területen láttam nyomokat is, és találtam egy lámpást." – mesélte korábban Pereczes Ferenc.