-
Márai Sándor nyomán
Aki a világ fölé hajolt egyszer címmel zenés irodalmi műsort adnak a Ciszterci Szent István Gimnázium diákjai. A Márai Sándor nyomán bemutatásra kerülő előadás december 7-én, vasárnap 19.00 órakor kezdődik a Hetedhét Játékmúzeumban.
2025.12.05. -
A lélek textúrái
Utamra hulló színeim... címmel Fodor Orsi dekorfal designer alkotásaiból nyílik kiállítás december 7-én, vasárnap 17 órakor az Öreghegyi Közösségi Házban. A nemzetközileg elismert tervező és kivitelező tárlatát Kocsis Noémi író, újságíró ajánlja a közönség figyelmébe.
2025.12.05. -
Aranyat érő beszélgetések
Városunk kulturális életének egyik kimagasló tehetsége volt az Aranybulla Könyvtárban Bokros Judit vendége. Ferenczy-Nagy Boglárka az Aranyat érő beszélgetések keretében mesélt életútjáról, jövőbeni terveiről.
2025.12.05. -
Koncert a jótékonyság jegyében
Hóangyal GondosKODO elnevezéssel idén is szervez jótékonysági koncertet a Kodolányi János Egyetem és a Szegényeket Támogató Alapítvány. Az december 11-i előadásból befolyt összeget az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ gondozásában élő, hátrányos helyzetű családok kapják.
2025.12.04.
Festmények a gyógyulásért - a Szent György Alkotókör tagjainak munkáiból nyílt kiállítás
A világ nagyvárosai jelennek meg színes, harmonikus festményeken a most megnyílt kiállításon. A Szent György Alkotókör tábora még a 90-es évek végén indult a kórház Balatonszabadiban található nyaralójában. Hivatásos és amatőr festők alkotnak ilyenkor közösen, az elkészült művekből kiállítás születik, majd az intézmény falaira kerülnek azért, hogy szebbé tegyék a betegeket itt töltött napjait.

Az alkotókör vezetője Horváth Péter azt mondja, a betegágyak mellé kerülő festményeknél fontos, felüdítsék a lelket, ezért minél színesebbnek és látványosabbnak kell lenniük, ennek megfelelően alakulnak a témák, formák. Ám ezúttal adott volt a tematika: most egységesen mindenkitől városok megjelenítését várták. A művészek először ódzkodtak a feladattól, mert mint Horváth Péter mondja, szabadon jobban szeretnek alkotni, de aztán komoly verseny alakult ki a képek témáiért.

Szakál Antal elengedhetetlen tagja az alkotókörnek, korábban több, mint 20 évig vezette a tábort. A festőművész a kiállítás megnyitóján egy kedves személyes emléket osztott meg érzékeltetve azt, miért fontos, hogy szép, lélekmelegítő képek díszítsék a kórház falait. Egy beteg barátja mesélte neki, hogy műtét után az ő festménye volt az első, amit meglátott és akkor tudta, hogy jó helyen van.

A most kiállított 32 alkotás egy hónapig tekinthető meg a kórházi kiállítótérben, ezt követően a nemrég átadott Egynapos Sebészeti Centrum falait ékesíti majd.
