-
Játékmúzeum az ünnepek alatt
A két ünnep között is várja a látogatókat a Hetedhét Játékmúzeum a Hiemer-házban. A Szent István Király Múzeum többi kiállítóhelye december 22-ig látogatható, majd január 6-án nyitnak újra.
2025.12.18. -
Karácsonyi fúvóskoncert
December 21-én 17 órára a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház Szent István termébe várják a zenebarátokat a Székesfehérvári Fúvószenekar karácsonyi koncertjére. Vezényel Szebik Máté és Hámori János. A belépés díjtalan, de adományokat köszönettel elfogadnak.
2025.12.18. -
Karácsonyi koncert
Ebben az esztendőben is a Szent Imre Templomban rendezte meg karácsonyi hangversenyét a Kodály Iskola. Az esten az intézmény valamennyi korosztályának kórusa fellépett.
2025.12.17. -
Több mint 100 takarót gyűjtöttek
Lezárult a Vörösmarty Színház hagyományos Hozz egy takarót! jótékonysági akciója, amely során idén több mint száz takarót gyűjtöttek össze a székesfehérváriak és a színház közössége.
2025.12.17.
Fennállásának 50. évfordulóját ünnepli a Kondor Kör
A Kondor Kör Székesfehérvár kulturális életének fontos szereplője, hiszen sok kortárs művész kezdte itt bontogatni a szárnyait, és rendszeresen kiállításokkal is jelen vannak a város életében.
Minden korosztály lehetőséget kap az alkotásra, és a művészeti vezetők minden szakmai segítséget megadnak a művészeti felvételire készülő fiataloknak. A sikert mi sem bizonyítja jobban, mint az a tárlat, amely április 26-án, szombaton 17 órakor nyílik a Vörösmarty Színházban. A teátrum Galériájában pénteken délelőtt már nagy volt a sürgés-forgás.
Az épülő tárlatban az idén 50. születésnapját ünneplő Kondor Kör művészeti vezetői, Schrenk Anna Rita és Szűts Angéla, valamint Lehrner Zsolt alpolgármester adott röviden tájékoztatást a jubileumi év programjairól.
„Az Ujházi Péter alapította, majd Pinke Miklós által 40 éven át vezetett képzőművészeti kör kezdettől fogva fontos szerepet tölt be a város kulturális életében, a tehetséggondozásban, -képzésben. Öröm, hogy e kerek születésnaphoz kapcsolódó sorozatban ismét szemebsülhetünk azzal, mennyi tehetség indult Székesfehérvárról, illetve tanul, alkot ma is.” – mondta a város alpolgármestere.
„A Kondor Kör jubileumi kiállításának első állomásán, szombaton azok a fiatalok mutatkoznak be, akik művészeti egyetemekre járnak és nálunk is készültek a felvételire.” – erről már Schrenk Anna Rita beszélt. Hozzátette, hogy első-, másod-, harmad- és negyedéves hallgatók festményei, grafikái, fotói, textiltervei láthatók a tárlaton.
Minden alkotás egy-egy sikertörténet: vannak olyanok, akiknek egyenes út vezetett a művészeti pályára, ám akadnak olyanok is, akik a Kondor Körben töltött négy év alatt szerezték meg azt a tudást, amellyel elsőre felvételt nyertek az általuk választott művészeti egyetemre. A következő generációt is megismerheti a közönség, hiszen április 30-án, szerdán 17 órakor a most művészeti szakközépiskolába járó „kondorosok” alkotásaiból nyílik kiállítás a Pelikán Fészek Galériájában, amelyet nagy örömünkre Pinke Miklós, a Kört 40 évig vezető festőművész nyit majd meg – mondta Szűts Angéla.
Az év további részében szeptemberben a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központban nyílik a jelenlegi gyermek és felnőtt szakkörösök munkáiból tárlat.
Ősszel egy gyerekeknek szóló, Kondor Béla alkotásain alapuló pályázattal a következő generációkat szólítják meg. A jubileumi év a tervek szerint a Csók István Képtárban egy nagyszabású kiállítással zárul majd, ahol azokat a művészeket hívják meg, akik a Kondor Körhöz kapcsolódtak, és ma már ismert és elismert alkotók. Szerencsére elég sokan vannak!