-
Egy kis kamrányi törődés
A világ számos pontjáról érkeznek résztvevők idén is a Székesfehérvári Királyi Napok egyik legnépszerűbb rendezvényére, a Nemzetközi Néptáncfesztiválra. A szervezők újra meghirdették adományozó, támogató akciójukat, hogy egy kis kamrányi törődéssel bárki segíthesse a programsorozat sikeres megrendezését és a méltó vendégvárást.
2026.06.24. -
Musical a Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon
Pénteken este a kápolnásnyéki Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon megelevenedik egy történet szenvedélyről, kitartásról, alkotói válságról, barátságról és arról a pillanatról, amikor dönteni kell, hogy feladjuk, vagy tovább megyünk. Az Ember Márk főszereplésével látható különleges előadásra jegyek még kaphatók!
2026.06.24. -
Könyvtár nyílt a strandon
Strandkönyvtár várja az olvasni szeretőket június 27. és augusztus 22. között minden szombaton a városi strandon. A fogadóépület mellett felállított sátorban különféle tematikájú és stílusú olvasnivalók között lehet válogatni.
2026.06.24. -
Diakónusszentelés
A Szent István-székesegyházban ünnepélyes keretek között szentelték szerpappá Egyed Viktor akolitust. Ezen kívül a szertartás keretében hálát adtak a jubiláló papoknak szolgálataikért.
2026.06.24.
Fennállásának 25 éves évfordulóját ünnepelte a Tolnai Úti Óvoda
A Tolnai Úti Óvoda jubileumi ünnepsége az óvodások műsorával kezdődött, majd Székesfehérvár polgármestere köszöntötte az intézményben dolgozó pedagógusokat. Warvasovszky Tihamér polgármester megköszönte az óvónők és dadák áldozatos munkáját és azt, hogy bármilyen nehézségekkel is találkoznak a magánéletben, a hivatásukban ez soha nem érződik, mindig szeretetet sugároznak a gyerekek felé.
2008.11.07. 11:34 |
Tolnai Úti Óvoda jubileumi ünnepsége az óvodások műsorával kezdődött, majd Székesfehérvár polgármestere köszöntötte az intézményben dolgozó pedagógusokat. Warvasovszky Tihamér polgármester megköszönte az óvónők és dadák áldozatos munkáját és azt, hogy bármilyen nehézségekkel is találkoznak a magánéletben, a hivatásukban ez soha nem érződik, mindig szeretetet sugároznak a gyerekek felé.
A Tolnai Úti Óvoda munkatársai ünnepi héttel készültek a jeles alkalomra, amit sok érdekes programmal töltöttek meg. Oláhné Wágner Erika az óvoda vezetője elmondta, hogy hétfőn teadélutánra várták a régi dolgozókat és ovisokat, kedden hagyományőrző, szerdán pedig művészeti napot tartottak. November 7-én pénteken a jubileumi hét befejezéseként a szülők és az önkormányzat vezetése előtt mutatták meg a gyerekek, hogy mit tanultak az óvodában.
Az ünnepi műsor kapcsán a polgármester megjegyezte, nem az a fontos, hogy sok mondókát és verset tanulnak meg a gyerekek, hanem az, hogy közben fejlődik a személyiségük, kibontakozik a lelki életük. Warvasovszky Tihamér polgármester megköszönte az óvónők és dadák áldozatos munkáját és azt, hogy bármilyen nehézségekkel is találkoznak a magánéletben, a hivatásukban ez soha nem érződik, mindig szeretetet sugároznak a gyerekek felé.
A polgármester, beszédét követően elismerő okleveleket adott át az intézmény dolgozóinak. A jubileumi ünnepségen részt vett Dr. Csapó Csilla alpolgármester és Boldizs Kálmánné, az oktatási bizottság elnöke is.

A Tolnai Úti Óvoda munkatársai ünnepi héttel készültek a jeles alkalomra, amit sok érdekes programmal töltöttek meg. Oláhné Wágner Erika az óvoda vezetője elmondta, hogy hétfőn teadélutánra várták a régi dolgozókat és ovisokat, kedden hagyományőrző, szerdán pedig művészeti napot tartottak. November 7-én pénteken a jubileumi hét befejezéseként a szülők és az önkormányzat vezetése előtt mutatták meg a gyerekek, hogy mit tanultak az óvodában.
Az ünnepi műsor kapcsán a polgármester megjegyezte, nem az a fontos, hogy sok mondókát és verset tanulnak meg a gyerekek, hanem az, hogy közben fejlődik a személyiségük, kibontakozik a lelki életük. Warvasovszky Tihamér polgármester megköszönte az óvónők és dadák áldozatos munkáját és azt, hogy bármilyen nehézségekkel is találkoznak a magánéletben, a hivatásukban ez soha nem érződik, mindig szeretetet sugároznak a gyerekek felé.
A polgármester, beszédét követően elismerő okleveleket adott át az intézmény dolgozóinak. A jubileumi ünnepségen részt vett Dr. Csapó Csilla alpolgármester és Boldizs Kálmánné, az oktatási bizottság elnöke is.
