Felhőtlen kikapcsolódást nyújtott az MH 43. ezred gyermekfelügyeletének újabb két turnusa

A közelharc bemutatón túl strandolás, kalandpark, íjászat, légpuska-lövészet, kézműves és egészségügyi foglalkozás, számháború, túrázás, sőt, várlátogatás is bekerült a székesfehérvári katonacsaládok és honvédelmi alkalmazottak gyermekeinek szóló programok közé.
2022.08.18. 07:58 |
Felhőtlen kikapcsolódást nyújtott az MH 43. ezred gyermekfelügyeletének újabb két turnusa

Sokan közülük már nem először jártak a laktanyában, így akadt olyan gyerkőc, aki meglehetősen otthonosan mozgott már a negyvenhármas honvédek által használt területen.

A foglalkozásokon részt vevő fiúk és lányok között a legkisebb hat, míg a legidősebb is csupán tizenhárom éves volt, ahol az új ismeretségek mellett a,,régi” barátok is újra találkozhattak. A felügyeletbe közösségi szolgálatban résztvevő gimnazisták is besegítettek.

A nyári gyermekfelügyeletet évek óta az MH 43. Nagysándor József Híradó és Vezetéstámogató Ezred alakulata szervezi és látja el – idén három turnusban. Célja, hogy a szünidőben – amíg a szülők elfoglaltak - megoldást nyújtsanak gyermekeik elhelyezésére, felügyeletére.

A kísérőként résztvevő katonáknak és honvédelmi alkalmazottaknak hála, a kicsik egy percig sem unatkoztak a napközis felügyelet második és harmadik turnusában: felhőtlen kikapcsolódásban volt részük a Zamárdi Kalandparkban, akárcsak a fővárosi Csodák Palotájában, vagy a balatonakarattyai MH RKKK Üdülőközpontban. Utóbb strandolással, csúszdázással és különböző vízijátékok társaságában töltötték a napot.

Az eseménydús hét balesetvédelmi, egészségügyi oktatással indult, amelynek keretében az ifjú résztvevők megtanulhatták, miként kell ellátni a sebesült, vagy balesetet szenvedett társukat. Technikai és közelharc bemutatót is tartottak számukra, számháborúban is megmérettethették magukat, míg a Honvéd Szondi György Sportegyesület tagjai közreműködésében az íjászkodást és a légpuska-lövészetet is kipróbálhatták. Mindezen túl, egy hatkilométeres erdei útvonalat megjárva Csór térségét is bebarangolták.

Székesfehérváron, a számtalan toronnyal, gyilokjáróval kiépített, híres Bory várat járták be pincétől padlásig, ahol is térkép alapján vághattak neki a Bory Jenő szobrászművész, építészmérnök tervei alapján kiépített vár káprázatos helyiségeinek felkutatásába.