-
A bukósisak életet menthet!
Egy csütörtök délutáni, Tóvárosi lakónegyedben történt rolleres baleset kapcsán hívja fel a figyelmet a rendőrség a bukósisak fontosságára, mely életet menthet.
2026.06.26. -
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19.
Felére csökkent a halálos balesetek száma - rendőrségi évértékelő
Évértékelő sajtótájékoztatót tartottak hétfőn reggel a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányságon. A tavalyi évben több mint 24 százalékkal csökkent az ismertté vált bűncselekmények száma. A tájékoztatón elhangzott, hogy 100-110 fő létszámhiánnyal küzd a rendőrség, ami a közterületi rendőri jelenléten is meglátszik: míg 2006-ban 460 ezernél is magasabb volt a közterületi szolgálati órák száma, addig tavaly éppen hogy meghaladta a 400 ezer órát. Rendkívül pozitív eredmény viszont, hogy a megyében felére csökkent a halálos balesetek száma.
2008.02.18. 12:14 |
Évértékelő sajtótájékoztatót tartottak hétfőn reggel a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányságon. A tavalyi évben több mint 24 százalékkal csökkent az ismertté vált bűncselekmények száma. A tájékoztatón elhangzott, hogy 100-110 fő létszámhiánnyal küzd a rendőrség, ami a közterületi rendőri jelenléten is meglátszik: míg 2006-ban 460 ezernél is magasabb volt a közterületi szolgálati órák száma, addig tavaly éppen hogy meghaladta a 400 ezer órát. Rendkívül pozitív eredmény viszont, hogy a megyében felére csökkent a halálos balesetek száma.

Az ismertté vált bűncselekmények száma a tavaly előtti évhez képest mintegy ötezerrel csökkent 17 423-ra, ebből Székesfehérváron több mint 6700 bűncselekményt követtek el -tájékoztatott Dr. Simon László Fejér megye rendőrfőkapitánya. A városban az ezer lakosra jutó sértettek száma 394 volt tavaly. A felderítési mutatók jobbak az országos átlagnál: a megye rendőrei a bűncselekmények 70 százalékát felderítik. Nem ilyen jó a felderítési arány a gépkocsi lopások terén: tavaly 145 autót loptak el, amiknek 10 százalékát sikerült megtalálni.

A tavalyi évben a rendőri ellenőrzések során 1877 esetben mutatott pozitív értéket a szonda. Ezzel kapcsolatban a rendőrfőkapitány kiemelte, hogy a megyében eddig is zéró tolerancia volt az ittas vezetéssel szemben. Kiemelte, hogy 2573 vezető jogosítványát vonták be 2007-ben. Jelentős javulás történt a halálos baleseteket illetően, hiszen azok tavaly mintegy felére csökkentek.

A közterületi rendőri jelenlét csökkenésével kapcsolatban elhangzott, hogy a tavalyi nyugdíjazási hullám miatt 100-110 rendőr hiányzik a megyéből. A közterületi rendőri jelenlét összesen 60 ezer órával csökkent 2007-ben.


Az ismertté vált bűncselekmények száma a tavaly előtti évhez képest mintegy ötezerrel csökkent 17 423-ra, ebből Székesfehérváron több mint 6700 bűncselekményt követtek el -tájékoztatott Dr. Simon László Fejér megye rendőrfőkapitánya. A városban az ezer lakosra jutó sértettek száma 394 volt tavaly. A felderítési mutatók jobbak az országos átlagnál: a megye rendőrei a bűncselekmények 70 százalékát felderítik. Nem ilyen jó a felderítési arány a gépkocsi lopások terén: tavaly 145 autót loptak el, amiknek 10 százalékát sikerült megtalálni.

A tavalyi évben a rendőri ellenőrzések során 1877 esetben mutatott pozitív értéket a szonda. Ezzel kapcsolatban a rendőrfőkapitány kiemelte, hogy a megyében eddig is zéró tolerancia volt az ittas vezetéssel szemben. Kiemelte, hogy 2573 vezető jogosítványát vonták be 2007-ben. Jelentős javulás történt a halálos baleseteket illetően, hiszen azok tavaly mintegy felére csökkentek.

A közterületi rendőri jelenlét csökkenésével kapcsolatban elhangzott, hogy a tavalyi nyugdíjazási hullám miatt 100-110 rendőr hiányzik a megyéből. A közterületi rendőri jelenlét összesen 60 ezer órával csökkent 2007-ben.
