-
Lánczos–Szekfű Ösztöndíj
Székesfehérvár Önkormányzata idén is meghirdette a Lánczos Kornél – Szekfű Gyula Ösztöndíj Pályázatot. A városban élő vagy a várossal szellemi kapcsolatban álló alkotók, kutatók és művészek április 30-ig adhatják be a pályázataikat.
2025.03.18. -
Zenés időutazás Öreghegyen
Régi idők romantikus slágereivel invitálja időutazásra a közönséget Klein Judit (ének) és PánczélKristóf (zongora, ének): a Holdfényes randevú című zenés színpadi játékot 2025. március 29-én,szombaton 18 órakor láthatja a közönség az Öreghegyi Közösségi Házban. A programra EZEN az oldalon váltható belépő.
2025.03.18. -
Díszítőfestő kiállítás
Sz. Demény Mónika népművészeti díszítőfestő kiállítása pénteken nyílt meg, bemutatva a festett református templomok hagyományos motívumvilágát. A tárlat a magyar tájegységek gazdag díszítőművészetébe enged bepillantást.
2025.03.17. -
Bach Mindenkinek
Elindult a Bach Mindenkinek Fesztivál, amely már 10 éve próbálja hazánkban növelni a klasszikus zene iránti érdeklődést. A fehérvári evangélikus gyülekezet évek óta részt vesz a programsorozatban.
2025.03.17.
Fejér vármegye kézzel fogható történelme - múzeumi kerekasztal-beszélgetés

Fejér vármegye gazdag régészeti örökséggel rendelkezik; a közel nyolcezer évet felölelő múzeumi gyűjtemény több millió darabból áll, amely az elmúlt 150 évben kutató régészek, művészettörténészek, antropológusok, restaurátorok áldozatos munkájának köszönhető.
Székesfehérvár pedig különleges helyet foglal el az ország történetében, mert az itt álló Szűz Mária-prépostság temploma középkori koronázások és számos uralkodó temetkezési helye volt. Ennek jelentőségét bizonyítja, hogy a városban a legkorábbi régészeti feltárások a romjainál kezdődtek el.
A múzeum Rendház épületében március 11-én, kedden 17 órakor kezdődő kerekasztal-beszélgetés során e sokrétű téma egy szeletének ismertetésére nyílik lehetőség, amely a középkori Fehérvár bemutatását, valamint feltárható történelmi múltjának a mai várossal való kapcsolatát foglalja magába.
A meghívott szakembereket, Bartos György művészettörténészt, Biczó Piroska régészt és Mentényi Klára régész-művészettörténészt Reich Szabina régész kérdezi a találkozón, amelyen a szakemberek igyekeznek átfogó képet adni az itt folytatott jelentősebb régészeti és épületkutatásokról, a munkálatok során tapasztalt kihívásokról, valamint a felszínre került leletekből nyert információkról.
Az ingyenes kerekasztal-beszélgetés az „Egy múzeum tekintete – A Szent István Király Múzeum első 150 éve" című kiállítás kísérőrendezvénye, amelyre minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők.
