-
A bukósisak életet menthet!
Egy csütörtök délutáni, Tóvárosi lakónegyedben történt rolleres baleset kapcsán hívja fel a figyelmet a rendőrség a bukósisak fontosságára, mely életet menthet.
2026.06.26. -
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19.
Fejér megyében is tároltak az illegális németországi hulladékból
A Fejér megyei Daruszentmiklóson is tároltak 156 bála Németországból behozott hulladékot, ezt a múlt héten előzetes letartóztatásba helyezett Pető Ferenc cége szállította oda még tavaly, azóta azonban ismeretlen helyre vitték a szemetet. A Közép-dunántúli Környezetvédelmi Felügyelőség levélben értesítette erről a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányságot. A felügyelőség tavaly novembere óta folytat közigazgatási eljárást az ügyben.
2007.01.23. 10:33 |
A Fejér megyei Daruszentmiklóson is tároltak 156 bála Németországból behozott hulladékot, ezt a múlt héten előzetes letartóztatásba helyezett Pető Ferenc cége szállította oda még tavaly, azóta azonban ismeretlen helyre vitték a szemetet. A Közép-dunántúli Környezetvédelmi Felügyelőség levélben értesítette erről a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányságot. A felügyelőség tavaly novembere óta folytat közigazgatási eljárást az ügyben.
Pető Ferenc annak a Csengőd melletti szeméttárolónak a tulajdonosa, ahol korábban illegálisan Magyarországra szállított bálázott háztartási hulladékot találtak. A kiskőrösi férfit - miután január 19-én a Ferihegyi repülőtéren őrizetbe vették - a Kecskeméti Városi Bíróság 30 napra előzetes letartóztatásba helyezte.
A rendőrség több gazdasági társaság ellen folytat nyomozást a Németországból származó hulladékok ügyében. Közöttük van a kunbajai székhelyű Szinkron 99 Kft., amelynek a cégbejegyzés szerint Kunbaja polgármesterének felesége az ügyvezetője.
A vélhetően Németországból származó, illegális szemétbálák ügyében legalább 2-3 hónapot vesz igénybe a hatósági vizsgálat, s csak ezután lehet a hulladékokat elszállítani - mondta Persányi Miklós környezetvédelmi és vízügyi miniszter sajtótájékoztatón, amelyet Hans Peter Schiff német nagykövettel közösen tartottak hétfői, budapesti megbeszélésüket követően.
A miniszter közölte, hogy az eddig 19 helyen talált, 4.800-5.000 tonna települési szemét közvetlen környezeti veszélyt nem jelent, ezért ártalmatlanításukról nem kell rendkívüli sürgősséggel gondoskodni.
Pető Ferenc annak a Csengőd melletti szeméttárolónak a tulajdonosa, ahol korábban illegálisan Magyarországra szállított bálázott háztartási hulladékot találtak. A kiskőrösi férfit - miután január 19-én a Ferihegyi repülőtéren őrizetbe vették - a Kecskeméti Városi Bíróság 30 napra előzetes letartóztatásba helyezte.
A rendőrség több gazdasági társaság ellen folytat nyomozást a Németországból származó hulladékok ügyében. Közöttük van a kunbajai székhelyű Szinkron 99 Kft., amelynek a cégbejegyzés szerint Kunbaja polgármesterének felesége az ügyvezetője.
A vélhetően Németországból származó, illegális szemétbálák ügyében legalább 2-3 hónapot vesz igénybe a hatósági vizsgálat, s csak ezután lehet a hulladékokat elszállítani - mondta Persányi Miklós környezetvédelmi és vízügyi miniszter sajtótájékoztatón, amelyet Hans Peter Schiff német nagykövettel közösen tartottak hétfői, budapesti megbeszélésüket követően.
A miniszter közölte, hogy az eddig 19 helyen talált, 4.800-5.000 tonna települési szemét közvetlen környezeti veszélyt nem jelent, ezért ártalmatlanításukról nem kell rendkívüli sürgősséggel gondoskodni.