-
Aranyat érő Cserta család
Folytatódik az Aranyat érő beszélgetések című programsorozat az Aranybulla Könyvtárban. Április 22-én, szerdán 17.30 órától idősebb Cserta Gábor és fiai, ifjabb Cserta Gábor és Cserta Balázs zenészek lesznek a rendezvény vendégei, akikkel Bokros Judit újságíró beszélget.
2026.04.21. -
Belváros és Palotaváros címere
Folytatódik Szászi József városrészek címereiről szóló előadássorozata: április 22-én, szerdán az ötödik állomás a Belváros és Palotaváros lesz, de szóba kerülnek a Szent István Király Múzeum címerei is.
2026.04.21. -
Ünnep az Igézőben
Újra bemutatták Borbély László: Az átok című darabját az Igézőben. Az esten köszöntötték a dráma szerzőjét Borbély Lászlót, aki József Attila-díjat vehetett át.
2026.04.20. -
Országos döntőre készülnek
Országos megmérettetésre készülnek a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium fúvósai, akik a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban adtak koncertet.
2026.04.17.
Fehérvári királyok menete Augusztus 20-án
Idén is felvonul a fehérvári királyok menete a Belvárosban, A Történelmi felvonulás augusztus 20-án 17 órakor indul a Koronás Parkból óriásbábokkal, hagyományőrzőkkel és a Kárpát-medencei meghívott vendégekkel. A menet a Szent István térre vonul, majd onnan 19 órakor indul vissza a Vörösmarty Színházhoz.
2016.08.20. 12:43 |
A hagyományoknak megfelelően idén is felvonul a fehérvári királyok menete a Belvárosban, A Történelmi felvonulás augusztus 20-án 17 órakor indul a Koronás Parkból óriásbábokkal, hagyományőrzőkkel és a Kárpát-medencei meghívott vendégekkel. A menet a Szent István térre vonul, majd onnan 19 órakor indul vissza a Vörösmarty Színházhoz.

A fehérvári királyok menete augusztus 20-án 17 órakor indul a Koronás Parkból a Szent István térre a Liget sor - Mészöly G. u. - Szabadságharcos út - Mátyás király körút - Zichy liget - Fő utca - Országalma - Kossuth u. - Szent István tér útvonalon, a gyülekező a Ligetsoron, Koronás Park mögötti területen lesz 16.30 órakor. A menet résztvevőinek sorrendje: a Sub Rosa Régizene Együttes, Szent István és Szent László óriásbábja, a Fehérvári Íjász Egyesület és a Borostyánkő Egyesület, Imre herceg, II. (Vak) Béla és II. István óriásbábja, a Csőszi Hagyományőrző Egyesület, Könyves Kálmán és Álmos herceg óriásbábja, az Alba Regia Táncegyüttes, a Galiba Zenekar, az Alba Regia Táncegyüttes, Gizella óriásbábja, az I. András lovagrend, Salamon és I. Géza óriásbábja, a Szabadka TE néptáncosai, Adelheid óriásbábja, a Királyi Kardforgatók Rendje, az Ilosvai Selymes Péter tánccsoport, Asztrik püspök óriásbábja, a Fejér Baranta Egyesület, Sarolt és Géza óriásbábja, a Háromszék Sepsi táncosai és a Fehérvári Huszárok.

A menet megáll majd a Szabadságharcos út - Mészöly Géza út kereszteződésében, a Zichy liget - Fő utca – Magyar Király előtti téren és a a Fő utcán a Mátyás emlékműnél is, a megállókban a néptáncosok táncolnak, énekelnek, az óriásbábok pedig körbe forogva integetnek a közönségnek. A menet a Szent István térre érkezve részt vesz az ünnepi közgyűlésen és főhajtással teszik tiszteletüket a Szent István szobornál. Az ünnepi közgyűlés után az óriásbábok és hagyományőrzők visszavonulnak a Vörösmarty Színházhoz a Szent István tér-Kossuth u. - Fő utca - Vörösmarty Színház útvonalon.