-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Fehérvári egyházi vezetőkkel találkozott Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes
Hétfőn reggel a Hiemer-ház Moskovszky termében Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes és Róth Péter alpolgármester munkareggeli keretében találkoztak a Székesfehérváron működő történelmi egyházak vezetőivel. Spányi Antal megyés püspök, Somogyi László lelkészi elnök, Bencze András püspök-helyettes lelkész, valamint Neubart István hitközségi elnök vett részt a megbeszélésen.
2013.08.19. 09:04 |
Ezeknek a megbeszéléseknek mindig van egyfajta spirituális tartalma, aminek a lényege az, hogy egy ország akkor tud megmaradni, ha az erkölcsi állapotok rendezettek - mondta Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes a megbeszélés előtt. Ilyen találkozókon mindig szóba kerülnek demográfiai kérdések, a leszakadt rétegek problémái. Az élet sokkal sokszínűbb valóságával zajlanak a beszélgetések és nem pusztán egyházfinanszírozási szakkérdésekről. - mondta.

Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes és Róth Péter alpolgármester munkareggeli keretében találkoztak a Székesfehérváron működő történelmi egyházak vezetőivel: Spányi Antal megyés püspökkel, Somogyi László lelkészi elnökkel, Bencze András püspök-helyettessel, lelkésszel, valamint Neubart István hitközségi elnökkel.
Nemzetünk és hazánk sorskérdései szorosan összefüggenek Szent István örökségével. A történelmi egyházak messze a legnagyobb erőt és támogatást jelentik az ország számára. Szent Istvánnal kapcsoltban a magyar történelemnek az a legnagyobb tanulsága, hogy az egyházakat és az államot nem kell szembeállítani egymással, elválasztásuk nem jelentheti az egyházak és a társadalom elválasztását. Hiszen ami jó az egyháznak, az jó az országnak, és ami jó az országnak, az jó az egyháznak.