Fehérvár sportéletével ismerkedtek a sportközgazdász hallgatók a Városházán

Kedden délelőtt a Corvinus Egyetem Székesfehérvári Campusának Sportközgazdász MSc hallgatói érkeztek tanáraikkal a Városházára, ahol Székesfehérvár polgármestere köszöntötte őket, majd Mészáros Attila alpolgármester beszámolóját hallgatták meg a város sportéletéről, létesítményeiről. A szeptemberben indult képzés hallgatói az országban egyedülálló szakon elsőként kaptak lehetőséget arra, hogy speciális ismereteket szerezzenek, akár duális képzés formájában is.
2017.10.17. 11:05 |
Fehérvár sportéletével ismerkedtek a sportközgazdász hallgatók a Városházán
A Corvinus szeptemberben indult új képzésének célja olyan sportközgazdászok képzése, akik társadalomtudományi és gazdaságtudományi tudásukkal, üzleti ismereteikkel képesek az európai és a hazai sportélet területein, vagy bárhol a világon az önálló, kreatív, közgazdász szemléletű gondolkodásra. A sportközgazdász képzésnél nagy hangsúlyt fektetnek az elméleti tudás gyakorlati alkalmazására, a képzés számos duális vállalati partnerrel rendelkezik. A hallgatókhoz szólva Cser-Palkovics András polgármester elmondta, külön öröm, hogy a képzés Székesfehérvárra került, hiszen akik sporttal foglalkoznak, tudják, hogy egy város életében meghatározó a sportélet. "A sport a közösségformálás legfontosabb eszköze a kultúra mellett. A sport képes arra, hogy közösséget formáljon az emberekből.” – fogalmazott Székesfehérvár polgármestere, aki szólt arról is, hogy a megyei jogú városok élen járnak ebben. A polgármester arról is beszélt, hogy a növekvő sportvállalkozások szakemberhiányban szenvednek. Elmondta, hogy olyan dinamikusan fejlődő sportvállalkozások vannak Székesfehérváron, mint a Fehérvár AV19 jégkorongcsapata, amely ma már egymilliárd forint feletti összeggel gazdálkodik, vagy a Fehérvár Enthroners, amelynek meccseire 2-3 ezer néző látogat ki és példamutató brandet épített ki az elmúlt években.

Mészáros Attila alpolgármester előadásában  a sportlétesítmények, a sportrendezvények és a sportfinanszírozás várost érintő témáit foglalta össze. Bemutatta az önkormányzati és az egyesületi vagy magántulajdonban lévő sportlétesítményeket, többek között a Regionális Atlétikai Centrumot, az uszodát, a „Máv-pályákat”, a Halesz parkot, valamint az Alba Regia Sportcsarnokot és az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokot. Külön taglalta a fejlesztéseket – érintve például a Sóstói Stadiont, a multifunkcionális csarnokot, a Széna téri tornatermet, az uszodabővítést és az Alba Regia Innovációs Park-tudásközpontot is. A városban 2010-17 között szervezett sportrendezvények apropóján beszélt a nemzetközi és hazai, illetve a felnőtt és utánpótlásversenyekről és a tömegsportrendezvényekről. A sportfinanszírozás tekintetében kitért a sportesemények és sportegyesületek támogatására, illetve a létesítmények üzemeletetésére is.