-
Fogadóórát tart május 12-én Lehrner Zsolt
Május 12-én fogadóórát tart Lehrner Zsolt, az 1. számú választókörzet önkormányzati képviselője, ahol szeretettel várja a Belvárosban és közvetlen közelében élőket.
2026.05.08. -
Fogadóórát tart Deák Lajosné
Fogadóórát tart Deák Lajosné önkormányzati képviselő: hétfőn 17 órától várja a 11. választókörzetben élőket.
2026.05.08. -
Lezárják a kerékpárutat
Május 11-e és június 15-e között Kisfalud határában egy új út építési munkálatai zajlanak, emiatt lezárásra kerül a Csúcsos-hegy felöli oldalon a kerékpárút. Igy Kisfalud irányából az Aranybulla-emlékmű nem lesz megközelíthető, a Nagyszombati út irányából azonban továbbra is biztosított lesz az útkapcsolat.
2026.05.07. -
A Városgondnokság is csatlakozik a „vágatlan május mozgalomhoz”
Sajnos hazánkban is egyre súlyosbodik az aszályhelyzet, a folyóvizek és a talajvíz szintje is kritikusan alacsony. A kialakult helyzetben a szakemberek városunkban is keresik a zöld környezetet segítő megoldásokat. Ennek egyik lépeseként Székesfehérvár Városgondnoksága is csatlakozik a leendő környezetvédelmi miniszter, Gajdos László „vágatlan május mozgalom” felhívásához.
2026.05.06.
Februárban gallyaztatja az E-on a fákat Székesfehérváron
A villamos hálózat biztonságos működtetése érdekében gallyazzák a fákat a megyeszékhelyen. A munkálatokra februárban kerül sor az E.ON megbízásából. A villamos vezetékek biztonsági övezetét sértő növényeket gallyazzák. Ez elsősorban azon ingatlan tulajdonosának a kötelezettsége, amelyen a biztonsági övezetet érintő növények találhatók, így érdemes megelőzni a fák, bokrok érdekében a megbízoztt gallyazókat.
2014.01.23. 10:51 |
A villamos hálózat biztonságos működtetése érdekében gallyazzák a fákat a megyeszékhelyen. A munkálatokra februárban kerül sor az E.ON megbízásából.
A 2007. évi villamos energia törvény és az ehhez kapcsolódó NGM rendelet a villamos vezetékek biztonsági övezetére vonatkozóan speciális tiltó és korlátozó rendelkezéseket tartalmaz. Ilyen korlátozás, hogy a villamos vezetékek biztonsági övezetét sértő növényeket gallyazni kell, vagy szükség esetén ki kell vágni. Ez elsősorban azon ingatlan tulajdonosának a kötelezettsége, amelyen a biztonsági övezetet sértő növények találhatók.
Amennyiben a tulajdonos ezt nem végezné el, úgy az életveszély mielőbbi megszüntetése, valamint a villamos hálózat üzembiztonsága érdekében az E.ON Észak-Dunántúli Áramhálózati Zrt. által megbízott szakemberek gallyazzák a fákat 2014. februárjában. Ebben az időintervallumban a munkálatokért nem kell fizetni. A cég ezúton is kéri a lakosság együttműködését!