-
Vox Mirabilis karácsony
Veni Emmanuell! címmel a Vox Mirabilis Kamarakórus 2025/26. Hangversenybérleténekkarácsonyváró koncertje kerül sor december 13-án, szombaton, 19 órától a Jézus Szíve templomban. Az együttes vendége a Cantilena Malta Ensemble együttes, Málta egyik legkeresetteb kórusa lesz.
2025.12.05. -
Óramúzeum Fehérváron
A Kossuth utcában az Órajáték alatt található Óramúzeumot Kovács Jenő órásmester hozta létre a saját óra gyűjteményéből még 2009-ben. A patinás belvárosi épület földszintjén több száz, különböző korból származó fali-, asztali-, zseb- és karórák, mellett még egy 17. századi toronyóra szerkezet is látható. A múzeumot ma az órásmester fia, Kovács András gondozza.
2025.12.04. -
Koncert a jótékonyság jegyében
Hóangyal GondosKODO elnevezéssel idén is szervez jótékonysági koncertet a Kodolányi János Egyetem és a Szegényeket Támogató Alapítvány. Az december 11-i előadásból befolyt összeget az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ gondozásában élő, hátrányos helyzetű családok kapják.
2025.12.04. -
Új Partitúra
Kivételes adventi koncerttel folytatódott a Partitúra hangversenybérlet sorozat. Sugár Nátán dirigálásával Mozart operáival ismerkedhettek meg a fehérvári fiatalok.
2025.12.03.
Februárban a Városháza Dísztermében mutatják be a 12 dühös embert
A Vörösmarty Színház 2023. január elseje után a drasztikusan megemelkedett rezsiárak miatt ugyan időszakosan bezárja kapuit, mégsem marad előadás nélkül a fehérvári publikum.
Dr. Cser-Palkovics András polgármester elmondta, szomorú apropó indította el a projektet, de a Vörösmarty Színház időszakos bezárása ellenére sem szerették volna, hogy előadás nélkül maradjanak a kultúra kedvelői. Felidézte: nemrég jelezte dr. Szikora Jánosnak, a Vörösmarty Színház igazgatójának, hogy számos olyan helyszín van Székesfehérváron, ahol előadásokat lehetne rendezni. Így merült fel a Városháza Dísztermének ötlete is, mely néhány hét tervezés és gondolkodás után valósággá vált. „A Városháza minden polgár közösségi tere, most pedig a Vörösmarty Színházé lesz. Mindenkit arra biztatok, hogy jöjjenek el az előadásokra, különleges élményben lesz részük.” – zárta köszöntőjét a polgármester.
Magyarország Európában is egyedülálló vidéki színházstruktúrával rendelkezik – kezdte hozzászólását dr. Szikora János, a Vörösmarty Színház igazgatója. Ezen a struktúrán belül is kialakult két, meghatározó hozzáállás: az egyik szigorúan mint fenntartó tekint a színházakra, a másik azonban úgy, mint különleges művészi alakulatra, emberek együttesére. „Egy olyan felajánlásnak vagyunk most tanúi, ami országosan is egyedülálló. Székesfehérvár a színházat nem csak fenntartja, de a szó legnemesebb értelmében gondoskodik róla. Ez a darab is ennek a gondoskodásnak a gyümölcse.” – fogalmazott az igazgató, aki hozzátette: Cserhalmi György személyében egy olyan meghatározó egyéniség tér vissza, aki a Vörösmarty Színháznál eltöltött nyolc évében igazodási pontot, minőséget jelentett a színjátszásban.
Cserhalmi György, a Nemzet Színésze címmel kitüntetett, Kossuth- és Balázs Béla-díjas színész, rendező 2010 és 2018 között dolgozott már a Vörösmarty Színházban, most pedig, úgy érzi, hogy sorsszerű a visszatérése. „Ahogy én innen elmentem, az nagyon félbehagyott valami volt. Azért éreztem ezt az örömet, mert a sors, vagy a Jóisten megadta azt a lehetőséget, hogy valamit befejezzünk, lezárjunk, vagy újranyissunk…” Mint fogalmazott, nagy dolog ez a lehetőség, hiszen országszerte zárnak be a színházak, itt mégis egy különleges, szakrális helyen előadást tudnak majd tartani. A rendező a sajtótájékoztatón elmondta, ugyan a darabot 2015-ben bemutatták a Vörösmarty Színházban, most mégis kicsit más lesz: „Ez a tér annyi mindent súg, ami nem is teszi lehetővé, hogy ugyanazt a darabot játsszuk el.” – fogalmazott Cserhalmi.
A 12 dühös ember első előadása 2023. február 25-én lesz, a 2015-ös szereposztáshoz képest két változással: Tűzkő Sándor szerepét Andrássy Máté, Radnay Csilláét Ballér Bianka veszi át. A tervek szerint az első előadást még legalább hat alkalom követi, de az érdeklődésre való tekintettel ez a szám akár több is lehet. A jegyértékesítés a jövő héten, december 20-án, kedden indul. Fontos, hogy a Díszterem adottságait figyelembe véve a helyfoglalás érkezési sorrendben történik.
Jegyvásárlással kapcsolatos információkat a Vörösmarty Színház hivatalos oldalán találhatnak.
