-
Jókaitól Arany Jánosig
Hétfőn a magyar nyelv és irodalom tárggyal indultak útjára az érettségi vizsgák, amin középszinten 76 109 fő, emelt szinten pedig 2417 tanuló ad számot tudásáról. Az első részben szövegértési feladat és teszt van, míg a másodikban műértelmezés vagy témakifejtő esszé közül választhatnak az érettségizők.
2026.05.04. -
Kiállítás a Legendus Albában
Tudomány és művészet… egy átjárás Székesfehérvár szívében címmel nyílik kiállítás május 5-én, kedden 18.00 órakor a Legendus Alba könyvesboltban, Székesfehérváron. A tárlat könyveket és festményeket mutat be egymás mellett, a megnyitó után beszélgetést is szerveznek.
2026.05.04. -
Egy nap Haydn mesterrel
Befejeződött az Alba Regia Szimfonikus Zenekar Somorjai-bérlet koncertsorozata. A Szent István Művelődési Házban az Egy nap Haydn mesterrel című hangversenyen Dénes-Worowski Marcell vezényelte a szimfonikusokat.
2026.05.01. -
Új kiállítás nyílt a Fő utcán
A lengyelek egyik legfontosabb ünnepét mutatja be az az újonnan nyílt kiállítás, amelynek megnyitóját kedden tartották. A tárlat egészen május ötödikéig tekinthető meg a Fő utcán.
2026.04.29.
Jövő héten hétfőig még jelentkezhetnek a gyerekek a 21. Óperenciás Mesemondó Versenyre
Huszonegyedik alkalommal hirdette meg az Óperenciás Fejér Megyei Mesemondó Versenyt a Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár. A megyében élő általános iskolások 2022. február 28-ig jelentkezhetnek a vetélkedőre. A válogató után, március 31-én tartják a döntőt.
2022.02.25. 07:20 |
A jelentkezéseket az operenciasmese@gmail.com e-mail címen várják 2022. február 28-ig.
Fejér megyében élő, általános iskolás korú gyerekek vehetnek részt a népszerű versenyen egy magyar népmese vagy rangos színvonalú, magyar író által írott műmese előadásával, a produkció időtartama legfeljebb 5 perc lehet.
A nevezések lezárultával az intézmény értesíti a jelentkezőket a válogatóverseny időpontjáról, a döntőt 2022. március 31-én, csütörtökön 14.00 órától rendezik a Gárdonyiban található Székesfehérvári NépmesePonton.
A mesemondókat három korcsoportban – 1–2. osztályos, 3–4. osztályos és 5–8. osztályos korosztály – értékeli a zsűri. A legjobban szereplő mesemondókat könyv- és tárgyjutalomban részesítik.