-
Az 1988-as Szent István Évről
Vajon mi a közös a Nemzeti Emlékhely harangjai, a Városi Képtár és Kókai Rezső Szent István király című oratóriumában? Székesfehérvár jó válasz, de még pontosabb, ha hozzá tesszük: 1988. A város méltóságteljes megemlékezéseinek sorában fontos helyet foglal el a Szent István Év, amelynek ünnepi eseményei az államalapító szent király útmutatásának megidézésével ismét ráébresztették a fehérváriakat arra, milyen erő van a lokálpatriotizmusban.
2026.02.13. -
Vers a parton február 16-án
Újabb állomásához érkezik a Vers a parton című szépirodalmi programsorozat Kozáry Ferenc színművésszel. A február 16-án, hétfőn 18.00 órakor kezdődő eseményen a remény áll a középpontban. A belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
2026.02.13. -
A javítóintézet krónikája
A Prohászka templom közösségi terében mutatták be a fehérvári javítóintézet történetéről szóló kötetet. A visszatekintés fél évszázad történetét öleli fel.
2026.02.13. -
Újraindul a Partitúra
Visszatér a Partitúra sorozat, ezúttal online lesznek elérhetőek az új részek, az első már vasárnaptól - jelentették be Kápolnásnyéken. A hatodik évad a határontúli városokra fókuszál és a geopolitikai helyzet miatt egy Kápolnásnyéken rögzített kárpátaljai adás invitálja kulturális körutazásra a nézőket.
2026.02.13.
Farsangi mulatság a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Központban
Farsangfarki jelmezbált rendezett a Fejér Megyei Gyermek- védelmi Központ, a lakás- és gyermek- otthonokban nevelkedő fiataloknak. A hat Fejér megyei településről érkezett gyerekek bemutatták a maguk által készített maskarákat, majd megkóstolhatták az otthonokban sütött finomságokat is.
2016.02.07. 09:06 |
Farsangfarki jelmezbált rendezett a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Központ, a lakás- és gyermekotthonokban nevelkedő fiataloknak. A hat Fejér megyei településről érkezett gyerekek bemutatták a maguk által készített maskarákat, majd megkóstolhatták az otthonokban sütött finomságokat is.
Pénteken a nevelőszülői hálózatban otthonra talált, szombaton pedig a lakás- és gyermekotthonban nevelkedő gyermekeknek rendeztek farsangi ünnepséget a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Központ Tüzér utcai épületében. „Munkatársaimmal együtt az volt a célunk a mai rendezvénnyel, hogy egy kis mókát és vidámságot csempésszünk a gyerekek életébe. A mai eseményre jobbára azokat a nagykamaszokat vártuk, akik a lakás- és gyermekotthonban nevelkednek, például Előszálláson, Dégen, Sárbogárdon, Székesfehérváron, vagy Martonvásáron. Szerencsére mindannyian megérkeztek, így vidám maskarás bállal búcsúztathattuk el a telet.” – mondta Deresné Tanárki Mária, a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Központ igazgatója.
A hat, különböző településről érkezett gyermekek ötletes jelmezbemutatón mérettettek meg. Volt itt boszorkány, király, Hamupipőke, gonosz mostoha, bohóc és Ludas Matyi is, vagyis mindazok a farsangi maskarák, amelyek színessé teszik a télbúcsúztató ünnepet. A bemutatók után a résztvevők megkóstolhatták azokat a süteményeket, amelyeket a hagyományok szerint az otthonaikban készítettek el, és amelyet az ünnepen együtt fogyaszthattak el.

