-
Ballagnak a Szent Imre diákjai
Május 2-án szombaton elballag a Szent Imre Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda első középiskolai végzős osztálya. Az ünnepség 10:00 órakor Szent István király Székesegyházban kezdődik, a szentmisét Ugrits Tamás iskolabiztos mutatja be.
2026.04.30. -
Mondjad, Atikám!
Korlátozott számban lehet még jegyet váltani Vecsei H. Miklós és Balla Gergely József Attila-estjére. A székesfehérvári közönség május 4-én, hétfőn 19 órakor nézhezi meg a Mondjad, Atikám! előadást a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban.
2026.04.29. -
Új kiállítás nyílt a Fő utcán
A lengyelek egyik legfontosabb ünnepét mutatja be az az újonnan nyílt kiállítás, amelynek megnyitóját kedden tartották. A tárlat egészen május ötödikéig tekinthető meg a Fő utcán.
2026.04.29. -
Egy nap Haydn mesterrel
Folytatódott a PartiTúra ifjúsági koncertsorozat. Az Egy nap Haydn mesterrel című koncerten Dénes-Worowski Marcell vezényelte a szimfonikus zenekart.
2026.04.29.
Ezt nem lehet megúszni – ma mutatják be Ákos első önálló novelláskötetét
A Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központja által szervezett programra díjmentes a belépés, de regisztrálni kell.
„Közel vagyunk egymáshoz, és közel vagyunk magunkhoz, ha elolvassuk Kovács Ákos novelláskötetét. A történetekkel új és új világokba utazhatunk, hátrahagyva mindent. (…) De mégis leginkább önmagunkkal találkozunk a novellák olvasásakor: a történetek finoman vezetnek minket saját kérdéseink felé: kik vagyunk, honnan jövünk, látjuk-e az életünk apró és fontos mozzanatait, vagy sem.” – olvasható a kötet ajánlójában.
A könyvet március 16-án, szerdán ismerheti meg a város közönsége a Hiemer Rendezvényközpontban, az MCC Székesfehérvári Képzési Központja szervezésében. A 17.00 órakor kezdődő könyvbemutatóra díjmentes a belépés, de előzetes regisztráció kérnek. A könyvet 18.00 és 19.00 óra között dedikálja a szerző, ez a programrész mindenki számára nyitott. Szeretettel hívnak és várnak minden érdeklődőt!