-
Vigyázat csalók!
Az utóbbi időszak tapasztalatai alapján a csalók továbbra is próbálkoznak, itt Fejérben is, ezért különösen fontos a tudatos és körültekintő internetes vásárlás és befeketetés, hogy az ünnepi forgatagban senki ne váljon áldozattá.
2025.12.02. -
Illegális autóbontók
Vádat emelt a Székesfehérvári Járási Ügyészség azzal a négy férfival szemben, akik engedély nélkül bontottak autókat és egyikük tárolta az alkatrészeket ingatlanán. Állampolgári bejelentés alapján a rendőrök a helyszínen leplezték le őket.
2025.12.01. -
Adventi Bűnmegelőzési Pont
A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési szakemberei az adventi időszakban személyes tanácsadás keretein belül várják a lakosokat Székesfehérvár belvárosába, hogy ezzel hívják fel a figyelmet az év végi ünnepekkel kapcsolatos veszélyekre és az áldozattá válás elkerülésének lehetőségeire.
2025.11.28. -
Tanácsok a tűzoltóktól adventre
Vasárnap megkezdődik az adventi időszak, meggyújtjuk az első gyertyát az adventi koszorún. Egyre több helyen felkerülnek a karácsonyi fények is, sőt, sokan már november végén, december elején karácsonyfát állítanak. Annak érdekében, hogy az adventi ünnepkör ne végződjön tragédiával, előzzük meg az ilyenkor jellemző lakástüzeket.
2025.11.26.
Ez nem graffity - a fél Belvárost összefirkálták a neveletlen kölykök
Pénteken éjszaka három fiatal a belvárosban falakat firkált, festett össze. A rendőrségi bejelentés nyomán végzett személykeresés eredményeként a járőrök a Távírda utcában érték tetten és némi futás után elfogták azt a 16 éves fehérvári és 16 éves velencei fiút, akik több helyen összefirkálták a belvárosi épületek falait. A fiatalok a Mc’Donald’s étterem oldalára, a Plaza felüljárójára, a Szt. Gellért Hotel oldalára, a Fő utcai DM és Rossmann drogériák falaira, a Photo Hall, Ofotért Rózsa utcai bejárati falaira, Üveg Porcelán boltra, a Koronázó téren a Hungária biztosítónál lévő térképekre, falakra, valamint az Optikus üzlet falára festettek graffityket.
Pénteken éjszaka három fiatal a belvárosban falakat firkált, festett össze. A rendőrségi bejelentés nyomán végzett személykeresés eredményeként a járőrök a Távírda utcában érték tetten és némi futás után elfogták azt a 16 éves fehérvári és 16 éves velencei fiút, akik több helyen összefirkálták a belvárosi épületek falait. Harmadik társuk egy 16 éves kápolnásnyéki fiúnak sikerült elszaladnia, akinek előállítására intézkedés történt.
A fiatalok a Mc’Donald’s étterem oldalára, a Plaza felüljárójára, a Szt. Gellért Hotel oldalára, a Fő utcai DM és Rossmann drogériák falaira, a Photo Hall, Ofotért Rózsa utcai bejárati falaira, Üveg Porcelán bolt, Koronázó téren a Hungária biztosítónál lévő térképekre, falakra, valamint az Optikus üzlet falára festettek graffityket. A fiúk ruhájából festék, filctoll, festőhenger került elő. A kárértékre vonatkozóan a sértettek feljelentésükben később nyilatkoznak.
