-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Erdei iskolai és oktatási helyszínnel is bővül a Károlyi Kastély
Különleges program indul a Károlyi-kastély turisztikai fogadó- központjában a Károlyi József Alapítvány és a VADEX Mezőföldi Erdő- és Vadgazdálkodási Zrt. együttműködésének köszönhetően. Az erdei iskolával és oktatási helyszínnel bővített fogadóközpontban „Tájiskola – Élménytár” címmel indítanak foglalkozást, amelynek célja a természeti, történelmi és kulturális értékek, valamint az ezekhez kapcsolódó ismeretek átadása az érdeklődő fiataloknak.
2014.10.01. 16:48 |
Különleges program indul a Károlyi-kastély turisztikai fogadóközpontjában a Károlyi József Alapítvány és a VADEX Mezőföldi Erdő- és Vadgazdálkodási Zrt. együttműködésének köszönhetően. Az erdei iskolával és oktatási helyszínnel bővített fogadóközpontban „Tájiskola – Élménytár” címmel indítanak foglalkozást, amelynek célja a természeti, történelmi és kulturális értékek, valamint az ezekhez kapcsolódó ismeretek átadása az érdeklődő fiataloknak.
Erdei iskolát és oktatási helyszínt is kialakítanak majd abban a turisztikai fogadóközpontban, amit „A fehérvárcsurgói Károlyi-kastély turisztikai fogadóközpontjának fejlesztése” című KDOP-2.1.1/B-12-2012-0007 azonosító számú projekt keretében alakítanak ki a Károlyi-kastélyhoz kapcsolódó egykori mosóházból. A projekt az Európai Unió által mintegy 98 millió forinttal támogatott, a kedvezményezett magyar állam képviseletében eljáró Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. által csaknem 81 millió forinttal kiegészített beruházás. A munkálatok fő célja, hogy a Károlyi kastélyhoz kapcsolódó egykori mosóház épülete olyan funkciót kapjon, mellyel szolgálja, kiegészíti, illetve színesíti a kastélyegyüttes kultúrában és turizmusban betöltött szerepét.

A turizmusban a természeti és kulturális értékek összekapcsolása hagyományos fogalom. A fehérvárcsurgói Károlyi-kastély esetében a táji és épített örökségi helyszín szorosan összekapcsolódik a kultúra egyéb ágainak bemutatásával, népszerűsítésével. A kastélyegyütteshez kapcsolódó turisztikai fogadóközpont terme lehetőséget biztosít erdei iskolai programok, tudományos előadások, oktatások, kézműves foglalkozások lebonyolítására, hozzájárulva ezzel a térségben élő fiatalok környezeti neveléséhez, természethez fűződő kapcsolatuk kialakításához. A kastélyt és a turisztikai fogadóközpontot működtető Károlyi Alapítvány és a VADEX Mezőföldi Erdő- és Vadgazdálkodási Zrt. együttműködésének eredményeként különleges program indul a projekt lezárulását követően. Az erdei iskolával és oktatási helyszínnel ellátott fogadóközpontban „Tájiskola – Élménytár” címmel indítanak majd foglalkozást.

A programon „élménylánc” formájában sajátíthatják majd el a gyerekek a természeti, történelmi és kulturális értékeket és az ezekhez kapcsolódó ismereteket a fehérvárcsurgói Károlyi kastélyban és a Gaja-völgyi Tájcentrumban. A program célja, hogy az érdeklődők ne csak lássák, hanem meg is tapasztalhassák az őket körülvevő környezet részleteit, gazdagságát.

A program helyszínein, az úgynevezett „élménypontokon” a résztvevők érdeklődésüknek megfelelően ismerhetik meg az ember által létrehozott természeti környezetet, feltérképezhetik annak változásait időben és térben, megeleveníthetik a történelmi eseményeket, az irodalmi, képzőművészeti alkotásokat, a különböző technikai fejlesztéseket. Az élménypontokon lehetőség nyílik tovább sportolásra és játékra a szabadban. A programok „élményláncban” fűződnek fel, az életkornak megfelelően, a foglalkozások szorosan kötődnek az évszakokhoz, illeszkednek a tavaszi, nyári, őszi, téli éghajlati sajátosságokhoz. Az „élményláncolat” 1-től 5 napig terjedő programokra ad lehetőséget, melyeket képzett szakemberek vezetnek. A foglalkozásokhoz fogyatékossággal élő gyermekek is csatlakozhatnak. A Károlyi-kastélyhoz kapcsolódó turisztikai fogadóközpont 2014 októberében készül el.