-
Kisberk püspökre emlékeznek
Május 4-én hétfőn Kisberk Imre püspök lelki üdvéért Spányi Antal megyés püspök mutat be szentmisét 18 órakor a Szent István király Székesegyházban. Kisberk Imrét megyés püspökké 1974. február 2-án nevezték ki, időközben 1971-74 között az esztergomi főegyházmegyének is apostoli kormányzója volt.
2026.05.03. -
Ave Cézár!
Izgalmas időutazásra várta a Floralia első napja a gyermekeket és felnőtteket egyaránt a Gorsiumban. A pompás császári bevonulás mellett az autentikus, látványos harci bemutatók, életképek, valamint kortárs, mégis korhű komédia várta a látogatókat. Vasárnap, lovas solymász bemutatók lesznek, valamint összecsapnak a lovas kelták a gyalogos rómaiak.
2026.05.02. -
Egy nap Haydn mesterrel
Befejeződött az Alba Regia Szimfonikus Zenekar Somorjai-bérlet koncertsorozata. A Szent István Művelődési Házban az Egy nap Haydn mesterrel című hangversenyen Dénes-Worowski Marcell vezényelte a szimfonikusokat.
2026.05.01. -
Új kiállítás nyílt a Fő utcán
A lengyelek egyik legfontosabb ünnepét mutatja be az az újonnan nyílt kiállítás, amelynek megnyitóját kedden tartották. A tárlat egészen május ötödikéig tekinthető meg a Fő utcán.
2026.04.29.
Építsük meg közösen Fehérvárt mézeskalácsból! - a Városházán lesz idén a kiállítás
A saját kezűleg készített mézeskalács ház a karácsonyi dekoráció éke – készítése és díszítése nagy öröm mindenkinek. A szervezők célja az, hogy a résztvevőkkel közösen egy kis csodavároskát építsenek különféle mézeskalács házikókból. Lehet ez egy egyszerű házikó, de aki nyitott a kihívásokra, városunk bármely ikonikus épületét is megformázhatja.

Az elkészült mézeskalács házakat november 6–24. között, hétköznapokon 10.00–18.00 között várják a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ portájára (Fürdő sor 3.) – az épületet jelenleg a hátsó bejáraton, a patak felől lehet megközelíteni.
Egy közösségtől három házat tudnak befogadni.
A szervezők kérik, hogy a házikókat úgy készítsék el, hogy legyen alapjuk is, tehát a falakat rögzítsék egy karton- vagy mézeskalács lapra a nagyobb stabilitás érdekében. Az elkészült házak alapmérete maximum 20×30 centiméter, ez alól kivételt képeznek az ikonikus, nagyobb épületek, itt a 30×30 centiméter a maximális méret. A házak leadásánál kérik az elkészült alkotásokat egy dobozban elhelyezni, a dobozra pedig kérik ráírni a készítő közösség nevét, mert a város építésénél és díszítésénél egy kis táblán feltüntetik az alkotó közösség nevét.

A mézeskalács várost az adventi időszakban, 2023. december 4–22. között lehet majd megtekinteni a Városháza 1. épületének emeletén, hétköznapokon 9–18 óra között. A házikókat az adventi időszak után megpróbálják eltárolni a következő évig, hogy a városka tovább bővülhessen.