-
Emlékezés és ünnep
Rendhagyó módon, a változékony időjárás miatt néma koszorúzással tisztelegtek a ’48-as hősök emléke előtt a Fekete Sas Szálló falán elhelyezett emléktáblánál. Az ünnepi programok délután folytatódtak a Városház téren és a Zichy ligetben.
2025.03.15. -
Ficsóri Erikát díjazták
A „Penna Regia” díj átadásával kezdődtek az ünnepi események március 15-én Székesfehérváron. A Szabad Sajtó Napja alkalmából Ficsóri Erika vehette át a városi elismerést. A rádiós riporter, hírszerkesztő neve a székesfehérváriak számára összekapcsolódott a Vörösmarty Rádióval és a helyi rádiózással. Az elmúlt három évtizedben számos helyi eseményről tudósította – több csatornán keresztül is – a hallgatókat.
2025.03.15. -
Módosított program március 15-én
Székesfehérvár hagyományosan az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hősei előtt tisztelgő megemlékezésekkel és családi, közösségi rendezvénnyel készül március 15-ére. Az időjárás-előrejelzések szerint idén változékony, esős-szeles időjárás várható a nemzeti ünnepen, ezért módosításokkal, de minden programot szeretnének megvalósítani.
2025.03.14. -
Koszorúzás a hősök tiszteletére
Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hőseire emlékeztek Székesfehérváron. Több emlékhelyen koszorúkat helyeztek el.
2025.03.14.
Eötvös József-emlékplakettet kapott Székesfehérvár Önkormányzata

Az Eötvös József-emlékplakettet önkormányzatok és szakszervezeti közösségek kapják 2000-től kezdődően.
Székesfehérvár Önkormányzata számára a pénteki Közgyűlésen nyújtotta át a kitüntetést Totyik Tamás, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke.
Az eseményen Totyik Tamás elnök hangsúlyozta: nagy megtiszteltetés, amikor ma Magyarországon egy városnak az oktatásért végzett tevékenységét egy szakszervezet elismeri. A városi képviselőtestületek között nagyon kevés olyan van, amelyik erőfeszítést tesz azért, hogy az irányítása alatt dolgozó pedagógusok megbecsültek legyenek. Három olyan település van ma Magyarországon, ahol a törvényi előírásoknál magasabb juttatást biztosítanak, közéjük tartozik Székesfehérvár is. Ezen túlmenően a város képviselőtestülete a szakszervezeteket partnernek tekinti és egyeztet velük az oktatást érintő kérdésekről, ami kiemelten fontos ma az oktatásban.
„Mindent meg lehet oldani, mindent végre lehet hajtani, a legnehezebb döntéseket is! De mindez akkor működik, ha a párbeszédet fenntartjuk. Nagyon hálásak vagyunk Székesfehérvár városának és képviselőtestületének, mert ez példaértékű, sőt – nyomatékkal szeretném mondani, hogy – egyedülálló ma Magyarországon.” – fogalmazott Totyik Tamás.
Az emlékplakett átadásán részt vett Tóth Tünde, a PSZ alelnöke és Jámbor Ferencné, a PSZ Fejér Megyei Szervezetének elnöke is.
A méltatásban elhangzottak szerint Székesfehérvár Önkormányzata minden pénzügyi és közoktatási helyzetben eleget tett és tesz az oktatást érintő feladatellátási kötelezettségének, figyelembe véve a helyi igényeket. Minden költségvetési évben biztosítja az intézményfinanszírozási forrásokat, fenntartóként figyelembe veszi az érdekvédelem szakmai véleményét, az érdekegyeztetések során a város maximálisan betartja a törvényi előírásokat, a jogalkalmazása korrekt. A nevelési-oktatási intézmények eredményes működéséhez az Önkormányzat biztosítja a megfelelő tárgyi és anyagi feltételeket, több intézkedést hozott az intézményi felújításokra, az óvodai férőhelyek bővítésére, az óvodapedagógusok továbbképzésének támogatására és a munkavállalók élethelyeztének javítására.
A méltatás kiért arra, hogy az Önkormányzat több magyarországi városhoz képest kiemelkedő módon támogatta a nevelési-oktatási intézmények pedagógusait és dolgozóit, beleértve a béremeléseket és a béren kívüli juttatásokat. Az Önkormányzat és a Pedagógusok Szakszervezete több évtizede példamutatóan együttműködést tart fenn, melynek eredményeként a város támogatja az 50, 60, 65, 70, 75 és 80 éve diplomát szerzett pedagógusok megünneplését is.