-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Emléktábla avatást tartottak a Varkocs szobornál
„A IV. Béla-kori királyi vár és palota környezete" címmel a Fő utcai rekonstrukció alatt feltárt erődítés maradványait bemutató emléktábla avatását tartották szombaton délelőtt. A Varkocs szobornál rendezett eseményen az érdeklődők érdekes információt kaphattak az egykori vár történetéről és felépítéséről Dr. Siklósi Gyula régészprofesszortól, aki közel négy évtizede kutatja Székesfehérvár történetét. A feltárással még többet tudhatunk meg Székesfehérvár történelméről.
2013.09.21. 12:32 |
„A IV. Béla-kori királyi vár és palota környezete" címmel a Fő utcai rekonstrukció alatt feltárt erődítés maradványait bemutató emléktábla avatását tartották szombaton délelőtt. A Varkocs szobornál rendezett eseményen az érdeklődők érdekes információt kaphattak az egykori vár történetéről és felépítéséről Dr. Siklósi Gyula régészprofesszortól, aki közel négy évtizede kutatja Székesfehérvár történetét. A feltárással még többet tudhatunk meg Székesfehérvár történelméről.
A Kulturális Örökség Napjainak keretében tartották a IV. Béla király korából származó erődítés maradványait ismertető emléktábla avatását. Az esemény Garami Loretta, a Hermann László Zeneművészeti Szakközépiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény tanulójának zenés előadásával kezdődött.
Ezt követően Dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere köszöntötte az emléktábla avatón megjelenteket. „Bizonyára Önök is észrevették, hogy mennyire megélénkült az elmúlt időszakban a belváros. A változatos programok között sem szabad azonban megfeledkeznünk ennek a több mint 1000 éves városnak a történelméről. Kötelességünknek érezzük tudatni, milyen épület állt itt korábban, illetve mit üzen a jövőnek a hely szelleme” – emelte ki a múlt fontosságát Dr. Cser-Palkovics András.
A történelem iránt érdeklődőknek az emléktábla révén lehetőségük van megtudni, milyen részekből állt az egykori vár épülete. Így lelki szemeik elé képzelhetik az Újabb királyi várat, a palotát, a városfalakat és a Budai kaputornyot is. A feltárásban elévülhetetlen szerepe volt Dr. Siklósi Gyula régészprofesszornak, aki szerint nagy jelentősége volt a IV. Béla által építtetett városfalnak.
„Óriási szerepe volt a városfalnak a tatártámadásokkal szemben. IV. Béla király feladatát ráadásul nehezítette, hogy újabb támadásokat feltételezett, ezért sebtében kellett megépíttetnie a városfalat. Remélem, a feltárással mindenkinek lehetősége nyílik arra, hogy jobban megismerje városunkat” – mondta Dr. Siklósi Gyula.