-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Emlékmentés másképp, közösen - Székesfehérvár fotótörténete 1945-ig
Még 2011 tavaszán kezdte el a Városi Képtár-Deák Gyűjtemény a régi fotográfiák gyűjtését. Sikeres volt az akció, hiszen rengeteg magántulajdonban lévő fotót juttattak el hozzájuk. A képeken Székesfehérvár család- és várostörténete elevenedik meg a fotózás kezdetétől 1945-ig. Egykori családi albumok becses darabjai köszönnek vissza a falakról, 19. század végi, vagy éppen 20. század eleji gyermekek és felnőttek fotográfiái üzennek az akkori mindennapokról és ünnepekről.
VIDEÓ a cikkben!
2012.11.19. 08:12 |
Még 2011 tavaszán kezdte el a Városi Képtár-Deák Gyűjtemény a régi fotográfiák gyűjtését. Sikeres volt az akció, hiszen rengeteg magántulajdonban lévő fotót juttattak el hozzájuk. Érdekes és változatos képi anyag fogadja a Városi Képtár-Deák Gyűjtemény termeit végigjáró látogatókat. Székesfehérvár család- és várostörténete elevenedik meg a fotózás kezdetétől 1945-ig. Egykori családi albumok becses darabjai köszönnek vissza a falakról, 19. század végi, vagy éppen 20. század eleji gyermekek és felnőttek fotográfiái üzennek az akkori mindennapokról és ünnepekről.
A kiállítás a fotótörténet, az egykori fotótechnika bemutatására is vállalkozik, ez az egykori fotográfusműhelyek és a tárlókban elhelyezett gépek, eszközök révén valósul meg. Mindeközben képet kapunk Székesfehérvárról is. Épületekről, köztéri alkotásokról, amelyek a Csitáry Emil polgármesterségéhez kötődő jelentős városfejlesztési korszakban készültek.
A kiállítás szervezői a mostani megnyitóval még nem fejezték be értékmentő tevékenységüket. Folyamatosan digitalizálják a beérkezett fotóanyagokat, amelyeket egy honlapon tesznek majd közzé. Remélik, hogy ezzel a ma már nem Székesfehérváron élő családokhoz is eljutnak, akik tovább gazdagíthatják ezt a város- és családtörténeti gyűjteményt.
A kiállítás szervezői a mostani megnyitóval még nem fejezték be értékmentő tevékenységüket. Folyamatosan digitalizálják a beérkezett fotóanyagokat, amelyeket egy honlapon tesznek majd közzé. Remélik, hogy ezzel a ma már nem Székesfehérváron élő családokhoz is eljutnak, akik tovább gazdagíthatják ezt a város- és családtörténeti gyűjteményt.
A kiállítást kísérő rendezvények
november 17-én, szombaton 14-17 óráig magyar fotográfiai honlapok készítőinek, működtetőinek találkozója (nyilvános program)
december 2-án, 9-én, 16-án, és 23-án, vasárnap 15 órától adventi hangversenyek a kiállításban szereplő családok tagjai, illetve meghívott vendégeik fellépésével.
folyamatosan: múzeumpedagógiai program: fotogram készítés, múltidéző interaktív foglalkozás díja személyenként 300 Ft (előzetes bejelentkezés szükséges).
Belépődíj: felnőtt 700 Ft; kedvezményes (diák, nyugdíjas, csoportos 10 főtől) 500 Ft;
6 év alatt, 70 év felett, a városi oktatási intézmények csoportjai számára, valamint a fotográfiát kölcsönzők és vendégeik számára a kiállítás látogatása díjtalan.