-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Emlékmentés 2.0 - szabadtéri tablókiállítás a Városház téren
A 2013-as Szent István Emlékév tiszteletére a Városi Képtár egy 75 tablóból álló szabadtéri tárlatot rendez. Az „Emlékmentés 2.0 - Székesfehérvár fejlődése az 1930-as években”című kiállítást Brájer Éva alpolgármester nyitja meg augusztus 9-én, pénteken 16.00 órakor.
2013.08.06. 11:27 |
A 2013-as Szent István Emlékév tiszteletére a Városi Képtár egy 75 tablóból álló szabadtéri tárlatot rendez. Az „Emlékmentés 2.0 - Székesfehérvár fejlődése az 1930-as években”című kiállítást Brájer Éva alpolgármester nyitja meg augusztus 9-én, pénteken 16.00 órakor.
Az Emlékmentés 2.0 tárlatnak köszönhetően péntektől visszarepülhetünk az időben. A 75 évvel ezelőtti Székesfehérvár épületei, ünnepi eseményei, a harmincas évekbeli polgárok, városvezetők, jól ismert családok jelennek meg a Belvárosban. A város újkori történetének egyik kiemelkedően sikeres korszaka elevenedik meg 1931-től (a Szent Imre Évtől ) 1938-39-ig (a Szent István Évig).A kiállítás szervezői három forrás alapján (Demeter Zsófia - Gelencsér Ferenc: Örvendezz királyi város című könyve, Csutiné Schleer Erzsébet építészettörténeti kutatásai és a Városi Képtár Emlékmentés című - a város 1945 előtti fotótörténetét feldolgozó - kiállítása nyomán) készítették el az egész város történetére kiterjedő tárlatot. Céljuk az volt, hogy az egykori helyszíneken elevenedjen meg a múlt, korabeli fotográfiák és rövid, tömör leírások segítsenek az emlékezésben.
A kiállítás négy egységre oszlik. Az 1938-as év kiemelkedő eseményeit megidéző táblák a Városház téren kapnak helyet. A város korabeli építészetének emlékeiről, terek kialakulásáról, középületek, templomok, iskolák, bérházak, villák építéséről 46 tablón kaphat képet a sétáló látogató. Három kiemelkedő fotográfusa, fotográfiai műhelye volt az évtizednek, ezek munkásságáról működési helyükön, illetve annak közelében állítanak ideiglenes emléket a szervezők, míg a negyedik csoportban családtörténeteket ismerhetnek meg az érdeklődők. A kiállítás rendezői hat család korabeli házára, vagy annak helyén álló épületre helyezik el a tablókat.
A különleges tárlat 2013. augusztus 9-én, pénteken 16.00 órakor nyílik a Városház téren, ahol köszöntőt mond Brájer Éva, Székesfehérvár alpolgármestere és Szűcs Erzsébet, a Városi Képtár - Deák Gyűjtemény igazgatója. A kiállítást Csutiné Schleer Erzsébet építész nyitja meg. A kiállított táblák 2013. november 10-ig tekinthetőek meg Székesfehérvár utcáin és közterein.