-
Augusztus 28-ig várják a fotókat!
A VOKE Vörösmarty Mihály Művelődési Ház és Könyvtár, valamint a MÁV Fotókör ismét meghirdette az Alba Regia Fotópályázatot, amelyre az amatőr és hivatásos fotósok egyaránt nevezhetnek. A szervezők augusztus 28-ig várják a fotókat.
2026.08.17. -
Koronázási szertartás
Az egykori Nagyboldogasszony Bazilika falai képzeletben ismét magasra emelkedtek, míg a királyt ünnepélyes szertartás keretében megkoronázták. A Nemzeti Emlékhely – Középkori Romkert mellett elsétálók szemtanúi lehettek az évszázadokon át szigorú szertartásrend szerint zajló eseménynek.
2026.08.15. -
Táncosok a Városházán
Dalra fakadt és táncra perdült a Városháza Díszterme. Itt fogadta Székesfehérvár polgármestere a Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztiválra érkezett csoportokat.
2026.08.14. -
Bejelentették a díjazottat
Sajtótájékoztató keretében jelentették be az idei Szent István Emlékérem és Díj idei várományosát a Püspöki Palotában. A díjazás ezúttal Écsy Gáborhoz kerül, akit immár 41 éve szenteltek pappá Esztergomban.
2026.08.14.
Emlékkiállítás idézi meg Szakál Antal munkásságát Öreghegyen
A kiállítás 2026. május 29-ig látogatható az Öreghegyi Közösségi Házban, hétfőtől péntekig 15.00–19.00, szombaton 10.00–18.00 óra között.
Szakál Antal (1933–2023) képzőművész és tanár Nyugat-Bácskában, Cservenkán született. Gyermekéveit a Somogy–Tolnai-dombság természeti környezete határozta meg, amely egész életművében visszatérő inspirációként jelent meg. Tanulmányait Kalocsán, majd Budapesten végezte, ahol az Operaház díszletfestőjeként dolgozva erősödött meg művészi elhivatottsága. Tanári diplomáját Pécsett szerezte földrajz–rajz szakon, később testnevelés szakon is végzett.
Pályáját a dégi Hunyadi János Nevelőotthonban kezdte, ahol nyolc éven át árva és hányattatott sorsú gyermekeket tanított és nevelt. Később Székesfehérváron élt és dolgozott, évtizedeken keresztül adva át diákjainak a művészet és a mozgás szeretetét. Alkotóként és közösségszervezőként meghatározó szerepet vállalt a város kulturális életében, több művészgeneráció vallja mesterének.
A festészet mellett a képzőművészet más területein is alkotott: kisplasztikákat és domborműveket készített. Székesfehérvár utcáin és intézményeiben járva számos olyan alkotásával találkozhatunk, amelyekkel a nagy elődöknek állított emléket. Nevéhez fűződik többek között Cseh István, Frim Jakab, Wass Albert és Sobor Antal emléktáblája is. Munkásságát Székesfehérvár 2008-ban „Székesfehérvárért”, 2013-ban „Pro civitate” díjjal ismerte el.