-
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25. -
Segítség az igazolványcseréhez
A Székesfehérvár Önkormányzata által fenntartott szociális intézmények együttműködve a Fejér Vármegyei Kormányhivatallal hathatós segítséget nyújtanak a régi típusú személyi igazolványok cseréjében. Mint ismert, augusztus 3-tól a bordó, kis könyvformátumú igazolványok érvényüket vesztik!
2026.06.24. -
Áramszünet lesz több helyszínen is
Villanyoszlopcsere, illetve hálózatépítés miatt lesz áramszünet június 26-án a Nefelejcs utca környékén, illetve Feketehegy-Szárazréten – tájékoztatott az áramszolgáltató.
2026.06.24. -
Meghosszabbított nyitvatartással várja a fürdőzőket a Városi Strand
Az országos tisztifőorvos június 26-a, péntek éjfélig meghosszabbította a másodfokú hőségriasztást. Június 27-e, szombat nulla órától kedd éjfélig pedig harmadfokú hőségriadót rendelt el. A hőségriasztás időtartama alatt a strand egy órával tovább, vagyis este 20 óráig várja vendégeit. A csúszdák üzemideje változatlan marad, minden nap 9 és 18 óra között használhatók.
2026.06.24.
Eltávozott Koncz László nyugalmazott igazgató, címzetes főiskolai docens
Január 13-án, kedden fél tízkor a Szedreskerti temetőben kísérik utolsó útjára Koncz Lászlót. A nyugalmazott igazgatótól itt vehetnek végső búcsút tisztelői és egykori kollégái, tanítványai. Koncz László 17 évig volt az Egészségügyi Szakközép- és Szakiskola igazgatója Székesfehérváron, ahonnan 1992-ben ment nyugdíjba.
2009.01.12. 12:53 |
2009. január 13-án (kedden) 9.30 órakor a Szedres temetőben kísérik utolsó útjára Koncz Lászlót. A nyugalmazott igazgatótól itt vehetnek végső búcsút tisztelői és egykori kollégái, tanítványai.
Koncz László 1933. május 17-én született Újszászon. Iskoláit is itt, majd Szolnokon végezte. Az elemi iskola után polgárit, majd kereskedelmi iskolát végzett és érettségi oklevelet szerzett. A középiskola után a József Attila Tudományegyetemen tanult tovább, ahol 1955-ben szerzett földrajz-geológia szakos középiskolai tanári végzettséget. Első munkahelye a Szolnoki Városi Tanács V.B. volt, ahol 1951-ben előadóként kezdte munkáját. Az egyetem elvégzése után Karcagon, a Gábor Áron Gimnáziumban tanított. Házasságkötését követően 1956-ban került Székesfehérvárra a Vasvári Pál Gimnáziumba, ahol először tanárként, majd 1959-től igazgatóhelyettesként dolgozott.
A Megyei KISZ-Bizottság titkári feladatait 1960-tól látta el. Következő munkahelye a Fejér Megyei Tanács V.B. Művelődési Osztálya volt, ahol általános tanulmányi felügyelői munkakört töltött be. Feladatait nagy lelkesedéssel és hozzáértéssel végezte. Az iskolai honvédelmi nevelés megszervezéséért 1969-ben MHSZ Kiváló Munkáért ezüst fokozatú kitüntetésben részesült. Majd kiváló pedagógiai felkészültsége és szervező tevékenysége alapján a Fejér Megyei Pedagógus Továbbképzési Kabinet vezetőjének nevezték ki.
Munkája nyomán rövid idő alatt szervezetté vált a megye alsó- és középfokú oktatási és nevelési intézményeiben dolgozó pedagógusok továbbképzése. Az Egészségügyi Szakközép- és Szakiskola igazgatójává 1975. február 1-jén nevezték ki, ahonnan 1992. október 1-jén vonult nyugdíjba. Munkájának elismeréseként 1979-ben az Egészségügy Kiváló Munkájáért, 1988-ban pedig Kiváló Munkáért kitüntetésben részesült.
A Megyei KISZ-Bizottság titkári feladatait 1960-tól látta el. Következő munkahelye a Fejér Megyei Tanács V.B. Művelődési Osztálya volt, ahol általános tanulmányi felügyelői munkakört töltött be. Feladatait nagy lelkesedéssel és hozzáértéssel végezte. Az iskolai honvédelmi nevelés megszervezéséért 1969-ben MHSZ Kiváló Munkáért ezüst fokozatú kitüntetésben részesült. Majd kiváló pedagógiai felkészültsége és szervező tevékenysége alapján a Fejér Megyei Pedagógus Továbbképzési Kabinet vezetőjének nevezték ki.
Munkája nyomán rövid idő alatt szervezetté vált a megye alsó- és középfokú oktatási és nevelési intézményeiben dolgozó pedagógusok továbbképzése. Az Egészségügyi Szakközép- és Szakiskola igazgatójává 1975. február 1-jén nevezték ki, ahonnan 1992. október 1-jén vonult nyugdíjba. Munkájának elismeréseként 1979-ben az Egészségügy Kiváló Munkájáért, 1988-ban pedig Kiváló Munkáért kitüntetésben részesült.