-
Ne dőljön be nekik!
Az elmúlt napokban több sértettet is megtévesztettek banki és hatósági szerepbe bújó bűnözők, akik különböző legendákkal vették rá áldozataikat adataik kiadására.
2026.03.17. -
Rollertolvajok rendőrkézen
Az egyik férfi a Teleki Blanka Gimnázium előtt próbált meg elvinni egy elektromos rollert, de a járőrök még közben tetten érték. A másik elfogott gyanúsítottat három korábbi székesfehérvári lopással hozták összefüggésbe, és őrizetbe is vették.
2026.03.13. -
TOP 50-es bűnözőt fogtak
Kápolnásnyéken fogták el azt a férfit a rendőrök, aki ellen a Székesfehérvári Törvényszék adott ki körözést. Az elítélt nem kezdte meg börtönbüntetését, amire 14. életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett szexuális kényszerítés bűntett elkövetése miatt ítélték.
2026.03.09. -
Rendőrkézen a páros
A rendőrséghez fordult segítségért egy 77 éves székesfehérvári férfi, aki március 3-án délelőtt vált bűncselekmény áldozatává. A gyanú szerint egy perkátai páros fosztotta ki őt.
2026.03.05.
Elrendelték a letartóztatást - négyen raboltak ki egy férfit a buszpályaudvarnál
A nyomozás adatai szerint a gyanúsítottak és ismeretlen két társuk a buszpályaudvar környékén találkoztak a sértettel, akitől buszjegyre pénzt kértek. A sértett 1.000,- Ft-ot adott át nekik. A gyanúsítottak mintegy másfél óra múlva ismét összetalálkoztak a sértettel, akinek a zsebéből a nő egy hirtelen mozdulattal pénzt akart kivenni, azonban nem járt sikerrel, mert a férfi a kezében szorítva tartotta a pénzt. A férfit ekkor négyen körbevették, az egyik gyanúsított ököllel megütötte a férfi szemét, aki a földre került. A gyanúsított a földön fekvő férfira ült, társai pedig a ruházatát átkutatták, közben bántalmazták, amelynek hatására a sértett a markában szorított 6.000,- Ft-ot elengedte, a gyanúsítottak pedig azt tőle elvették. A sértettnek a bántalmazás során könnyű személyi sérülései keletkeztek.
A gyanúsítottak büntetett előéletűek, hasonló bűncselekmény miatt büntetőeljárások vannak ellenük folyamatban. A férfi a hasonló bűncselekmény miatti legutóbbi büntetéséből, mint erőszakos többszörös visszaeső a jelen cselekmény elkövetését megelőzően öt hónappal szabadult. Mindezekre figyelemmel a gyanúsítottak esetében a bűnismétlés reális veszélye fennáll. A férfi gyanúsított hajléktalan életmódot folytat, bejelentett lakóhellyel, munkahellyel nem rendelkezik, így vonatkozásában feltehető, hogy a büntetőeljárásban elérhetetlenné válna, így különösen megszökne, vagy elrejtőzne.
A Székesfehérvári Járásbíróság az ügyészi indítványnak helyt adott és elrendelte mindkét gyanúsított letartóztatását. A döntés egyikük fellebbezésére figyelemmel nem végleges.