-
A lélek textúrái
Utamra hulló színeim... címmel Fodor Orsi dekorfal designer alkotásaiból nyílik kiállítás december 7-én, vasárnap 17 órakor az Öreghegyi Közösségi Házban. A nemzetközileg elismert tervező és kivitelező tárlatát Kocsis Noémi író, újságíró ajánlja a közönség figyelmébe.
2025.12.05. -
Izgalmas találkozások a könyvtárban
Két izgalmas találkozás részesei lehetnek a könyvtárlátogatók Székesfehérváron. December 6-án, szombaton Bősze Ádám zenetörténész érkezik az Olvasóterembe és mutatja be a Mozart bikiniben című könyvét, majd december 10-én, szerdán Endrei Judit Kazinczy-díjas televíziós bemondó lesz az intézmény vendége. A belépés mindkét programra ingyenes.
2025.12.05. -
Koncert a jótékonyság jegyében
Hóangyal GondosKODO elnevezéssel idén is szervez jótékonysági koncertet a Kodolányi János Egyetem és a Szegényeket Támogató Alapítvány. Az december 11-i előadásból befolyt összeget az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ gondozásában élő, hátrányos helyzetű családok kapják.
2025.12.04. -
Új Partitúra
Kivételes adventi koncerttel folytatódott a Partitúra hangversenybérlet sorozat. Sugár Nátán dirigálásával Mozart operáival ismerkedhettek meg a fehérvári fiatalok.
2025.12.03.
Előadás egy fehérvári építész különleges munkáiról
Molnár Tibor építész meghatározó székesfehérvári szerepéről lesz szó a Budai úti Tagkönyvtár következő, csütörtöki előadásain. Az 1904-ben Szigetváron született építész gyermekkorát már Székesfehérváron töltötte, 1933-ban pedig a Csitáry G. Emil polgármester vezette város szolgálatába állt főépítészként.
2025.01.29. 07:04 |
Váczi Márk topográfus, történész ismert vagy kevéssé ismert épületekről, építészekről szóló sorozata ugyancsak folytatódik 2025-ben: január 30-án, csütörtökön 17 órától Molnár Tibor építész munkásságáról a Budai úti Tagkönyvtárban beszél Fehérvár kiváló ismerője.
Az 1904-ben Szigetváron született építész gyermekkorát már Székesfehérváron töltötte, 1933-ban pedig a Csitáry G. Emil polgármester vezette város szolgálatába állt főépítészként. Fontos szerepe volt például az új Városháza megtervezőjének kiválasztásában és számos más épület megvalósulásában is. A Várkörúton álló, 1933-ban épült házát ugyancsak saját maga tervezte.
