-
Márai Sándor nyomán
Aki a világ fölé hajolt egyszer címmel zenés irodalmi műsort adnak a Ciszterci Szent István Gimnázium diákjai. A Márai Sándor nyomán bemutatásra kerülő előadás december 7-én, vasárnap 19.00 órakor kezdődik a Hetedhét Játékmúzeumban.
2025.12.05. -
A lélek textúrái
Utamra hulló színeim... címmel Fodor Orsi dekorfal designer alkotásaiból nyílik kiállítás december 7-én, vasárnap 17 órakor az Öreghegyi Közösségi Házban. A nemzetközileg elismert tervező és kivitelező tárlatát Kocsis Noémi író, újságíró ajánlja a közönség figyelmébe.
2025.12.05. -
A koronázóbazilika titkai
A Városháza Dísztermében mutatták be Szabó Zoltán építészettörténész koronázóbazilikáról szóló két újabb kötetét.
2025.12.05. -
Aranyat érő beszélgetések
Városunk kulturális életének egyik kimagasló tehetsége volt az Aranybulla Könyvtárban Bokros Judit vendége. Ferenczy-Nagy Boglárka az Aranyat érő beszélgetések keretében mesélt életútjáról, jövőbeni terveiről.
2025.12.05.
Elkezdődtek a 22. Határon Túli Magyar Irodalom Napjai Székesfehérváron
Az egyetemes magyar irodalom népszerűsítését és a külhoni magyar irodalom képviselőivel történő kapcsolattartást segítő esemény gazdag tartalmú, változatos előadásokat kínál a résztvevőknek.
Tavaly a járvány miatt rendhagyó módon szervezték meg a Határon Túli Magyar Irodalom Napjait Fehérváron. A személyes találkozást nélkülözve a külhoni szerzők friss alkotásait olvasták fel az Öreghegyi Közösségi Házban, így a szervezők gondoskodtak arról, hogy az irodalmi közélet javát szolgáló programsorozat a rendkívüli körülmények között se szakadjon meg.
A találkozót dr. Cser-Palkovics András polgármester nyitotta meg a Városháza Dísztermében. Köszönetét fejezte ki azért, hogy a hagyomány nem szakadt meg, idén is megszervezték a több mint két évtizedes múltra visszatekintő irodalmi napokat, melyek mindig hoznak értékes és érdekes szellemiséget, alkotó erőt és inspirációt Székesfehérvárra. A találkozó, amellett, hogy alkalmat ad az eszmecserére, közvetíti a missziót, hogy olvasni jó! Történelmi jellege okán különösen alkalmas helyszíne a találkozónak Székesfehérvár, ahol jó és igaz otthonra talált a rendezvény.
Bobory Zoltán, a Vörösmarty Társaság elnöke arról beszélt: rendezvényüknek az elmúlt 22 évben az volt a mozgatóereje, hogy nagyon akarták. Mindmáig fontos számukra, hogy a határon túli magyar irodalmat megismertessék az olvasókkal, és kialakítsák a kapcsolatrendszerüket, ami példaértékű az országban.
Október 6-án, szerdán irodalmi előadás-sorozattal és az aradi vértanúkról történő megemlékezéssel folytatódik a találkozó, majd a zárónapon a Vörösmarty Társaság tagjai bemutatják a Velencei-tó környékén található irodalmi emlékhelyeket.
